Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soustředění Čeladná 2017

27-29.12.2017 - Poslední akcí našeho klubu v roce 2017 jako již tradičně bylo soustředění v Čeladné, kde máme naprosto úžasné zázemí a můžeme nejen pořádně potrénovat, ale více se poznat. Taktéž jako vždy jsme si pozvali florbalové družstva, abychom si taktéž vyzkoušeli to, co jsme se naučili. Snažili jsme se pozvat hlavně Frenštátské družstva, ale to nakonec nedopadlo, tak jsme zasondovali trochu dále a podařilo se pozvat družstva pro muže i ženy a taktéž i naši veteráni již tradičně přišli si zahrát.

Sportovní vyžití jsme měli velmi obšírné a to v podobě ping-pongu, volejbalu, parkuru, tančení přes herní konzole, tři speciální tréninky pro brankáře, tři tréninkové jednotky pro hráče a tři zápasy. Nejmenší hráči měli prostor celé tělocvičny k dalším aktivitám a tak si všichni doufám přišli na své. Takže jsme toho stihli dost. Večery pak sloužili k vzájemné komunikaci mezi sebou a hlubšího poznání. Junioři a juniorky měli svou hernu, kde měli veškeré zázemí a tak nebyli pod drobnohledem starších, což určitě uvítali. Taktéž jsme měli skvělý servis v oblasti gastronomie, kde se o nás staraly rodiny Vahalíků a Strnadlů. Díky tomu jsme měli i energetickou podporu v podobě jídla na vysoké úrovni a tím děkujeme za ochotu se o nás takhle starat.

První večer a je tady první zápas a to mezi smíšeným družstvem juniorek a juniorů (zkráceně SKP junior) proti veteránům a veteránkám. Družstvo SKP junior přišel posílit Martin Adamec ze Sokola Frenštát a Martin Škývara z 1.FBK Rožnov, takže favorit byl jasný, ale veterány SKP nikdy není radno podceňovat, když se nakonec o tomto přesvědčili, že stále to tam je a výsledek byl nakonec překvapující na straně SKP veteránů, kteří uštědřili našim mladým lekci.

Sestava SKP Junior:

G: Filip Simper

H: Jaroslav Klečka, Jakub Vahalík, Martin Adamec, Martin Škývara, Aleš Strnadel, Karin Kozová, Jana Strnadlová, Darina Ivanová, Lenka Vahalíková

Sestava SKP Frenštát Veteráni:

G: Jaromír Ivan

H: Tomáš Pastorek, Daniel Maďa, Radek Vahalík, Radek Zeman, Jiří Strnadel, Marián Otýpka, Markéta Kostelníková, Bohumila Kyselá, Pavel Adamec, Tomáš Škývara.

SKP Junior vs. SKP Frenštát Veteráni 6:11 (3:3/1:4/2:4)

G+A:

SKP Junior: Strnadel A. 1+0, Kozová 0+2, Klečka 3+0, Strnadlová J. 0+1, Adamec M. 1+1, Vahalík J. 1+1,

SKP Veteráni: Strnadel J. 2+2, Pastorek 2+1, Vahalík R. 3+1, Zeman 1+3, Ivan 0+2, Otýpka 1+0, Kyselá 2+0

 

Tento ukázal, že do toho jdeme na plné pecky hned od začátku a po dobu celého zápasu a je jedno a jakou věkovou kategorií se jedná. Tím družstvo junior hned poznalo, že to bude pro ně pěkná fuška a ani se nenadáli a bylo to 1:3. Hrálo se v první třetině dvacet minut a v této třetině se ještě „mladí“ dokázali vrátit a s koncem třetiny dokázali srovnat na 3:3.

Zápas měl tempo, nasazení a nikdo si nic nedaroval. Veteráni ukázali, že stále mají co nabídnout a mladí se mohli přetrhnout, aby výsledek překlopili na svou stranu, ale v brance veteránů vládl Jarda Ivan, který zmařil spousty dobrých šancí, a když k tomu se veteráni dokázali i díky své chytrosti prosadit, tak druhou třetinu ovládli poměrem 1:4 a dostali se do trháku 4:7. Druhá třetina již byla zkrácena na patnáct minut, jelikož dvacet už byl pěkný „záhul“, ale o to jsme zkrátili přestávky, ať nikdo nevychladne.

V poslední třetině se mladí snažili, ale již bez zraněného Adamce již to měli těžké, i když se Klečka dvakrát trefil a dovršil hattrick, ale to samé se na druhé straně povedlo Vahalíkovi (ano nikoliv Jakubovi, ale jeho otci Radku) a bylo po nadějích a veteráni zápas dovedli do vítězného konce 6:11, ale makalo se až do konce na obou stranách.

 

Druhý večer nás čekal další zápas, když muži si pozvali chlapy, kteří s námi ve čtvrtek trénují a jsou to bývalí hráči Orlu Lichnov a jsou to chlapi, kteří trénují dvakrát týdně. Nakonec dali dohromady devět hráčů a zapůjčili jsme chlapům do brány Jardu Ivana. My jsme na tom byli v počtu podobně, i když absencí jsme měli hodně, ale to vůbec nevadilo a tak jsme povolali do zbraně dvě ženy a dva veterány, kteří den předtím ukázali, že jsou ve formě :-).

Sestava SKP:

G: Filip Simper

Obránci: Zdarsová Kateřina, Strnadel Jiří, Vahalík Radek, Petr Macík

Centři: Lid Jakub, Macháč Jan

Křídla: Jakub Vahalík, Jaroslav Klečka, Marek Petr, Kateřina Konvičková

 

SKP Frenštát vs. Snipers Frenštát 7:10 (4:3/3:3/0:4)

G+A: Marek Petr 2+0, Zdarsová 0+1, Jakub Lid 1+1, Petr Macík 0+1, Jakub Vahalík 2+0, Jan Macháč 0+2, Jiří Strnadel 1+0, Radek Vahalík 1+0

 

Tento zápas se hrál na poctivých 3 x 20 minut čistého času a dvě pětiminutové přestávky. A opět se jelo na maximum, tak jak má být a z počátku to vypadalo, že SKP si zápas opanuje, když po chvíli jsme vedli 2:0, ale chlapi se postupem času pomalu zvedali a bylo vidět, že na pětkový florbal nebyli zvyklí, ale postupem času se to zvedalo a již první třetina ukázala, že to bude vyrovnané, když se chlapi vrátili do zápasu a na konci třetiny již to bylo 4:3.

Druhá třetina byla opět vyrovnaná, i když jsme měli hodně šancí, ale Jarda měl zase jednou „fazonu“ jak hrom a vymazal naše skvělé šance a navíc už když jsme Jardu „vyšachovali“ tak jsme netrefili branku. Soupeř hrál trpělivě a postupně se nadechoval k závěrečnému boji, tato třetina skončila vyrovnaně 3:3 a průběžný stav po dvou třetinách byl 7:6.

Třetí třetina ta už nebyla v naších rukou a bylo vidět, že chlapi se do toho ještě „kousli“ a začali nás trápit protiútoky a začali trestat. My už jsme naráželi jen na skálu Jaromíra Ivana, ale protiútoky soupeře byly smrtelné a taky jsme Filipovi v brance moc nepomohli. Nakonec chlapi ze Snipers zápas otočili ve svůj prospěch, když nám dali čtyři branky a my jsme nedali ani jednu a prohráli jsme 7:10. Takže pochvala a slova uznání pro soupeře, který přišel, viděl a zvítězil.

Zápas se nesl v přátelském duchu a poté jsme si všichni sedli u piva a společně jsme se bavili, což bylo super.

 

Třetí podvečer měli naše ženy vyhrazené pro sebe, když nás přišly prověřit juniorky z Frýdku-Místu posílené o ženy z Havířova, takže nás čekala velmi dobrá prověrka. Měli jsme za sebou tři tréninkové jednoteky a tento zápas měl posloužit k tomu, že si vyzkoušíme, jak nám to jde a jestli jsme schopni nové prvky, které jsme se učili přenést do hry. Nakonec jsme neměli ani dvě pětky, jelikož Nika se z nemoci nedostala a Bona musela plnit pracovní povinnosti, ale devět hráček do pole je ještě dobrý počet a tak jsme šli na to.

Sestava:

G: Michaela Strnadlová

Obránci: Lenka Vahalíková, Lenka Sedláčková, Markéta Kostelníková, Veronika Kostelníková

Centři: Kateřina Zdarsová, Darina Ivanová

Křídla: Karin Kozová, Jana Strnadlová, Kateřina Konvičková

SKP La Comtesse Frenštát vs. Frýdek-Místek/Havířov 4:1 (3:0/0:1/1:0/0:0)

G+A: Vahalíková 1+0, Strnadlová J. 0+1, Kozová 1+1, Konvičková 1+1, Kostelníková V. 0+1, Zdarsová 1+0

 

Se soupeřem jsme se domluvili, že si to „dáme“ na čtyři 10 minutové čtvrtiny, ať můžeme o přestávkách předávat svým mančaftům pokyny.

První čtvrtina byly kupodivu naše, když se začátky máme problém, ale chápu, že jsme měli ještě předtím trénink, tak jsme byli ve správné provozní teplotě a taky jsme začali pěkně zostra a byli jsme hned od úvodních minut nebezpečnější, když do poloviny čtvrtiny jsme již vedli o dvě branky. Nejprve Jana Strnadlová proletěla za brankou soupeře, poslala míč na Lenku Vahalíkovou, která z půlky vyslala „pecku“ na bránu, kde dobře stínila Konvičková a brankářka kapitulovala poprvé, jelikož vůbec neviděla 1:0. Za dalších devět sekund a Kozová obehrála dvě hráčky a předložila krásnou nahrávku Konvičkové a ta do prázdné branky neměla problém zavěsit 2:0. Za další dvě minuty opět Kozová převzala míč od Kostelníkové Veroniky zatáhla a protáhla se až před brankářku a bylo to tam 3:0. Do konce třetiny jsme měli i další šance, ale už se „neurodilo“.

Druhá čtvrtina a stále hrajeme velmi dobře aktivně a dodržujeme i nové prvky ve hře, které jsme trénovali, takže s hrou spokojenost. Máme další dobré šance a soupeře i dokážeme zatlačit na delší dobu, ale nedaří se nám překonat soupeřovou brankářku. Soupeřky už se taktéž dostanou do šancí, ale Míša chytá vše a obrana pracuje velmi dobře. V sedmé minutě Kostelníková Veronika fauluje a jdeme do oslabení, které hrajeme dobře, ale na konci oslabení, přece jen kapitulujeme 1:3. Do konce čtvrtiny se již hraje vyrovnaně, ale branka nepadne.

Třetí čtvrtina je už více vyrovnaná, ale přece jenom lepší šance máme my a někdy nedáme i vyloženou šanci. Do hry se opět dostáváme po pěkné akci Konvičkové a Zdarsová, když Zdarsová sama před brankářkou nezaváhala 4:1. Pak už je to i boj a trochu se do toho více šlape a jde vidět, že soupeř ve větším počtu už dokáže více naší obranu zaměstnat, ale bráníme spolehlivě bez nějakých velkých chyb, a když něco projde na Míšu, tak ta s jistotou chytá. Další branka taky díky tomu již nepadla ani na jedné straně.  

Čtvrtá čtvrtina už jsem čekal, že nás soupeř fyzicky přejede, ale to se nestalo a opět jsme o trochu lepším družstvem a opět máme šance Kozovou, Strnadlovou, Konvičkovou a Zdarsovou, ale nic kloudného se neujalo. Soupeř nás nedostane pod nějaký tlak a tak tato čtvrtina vyjde již gólově naprázdno.

Zápas ukázal, že umíme na zápase přenést věci, které se učíme, za což jsem moc rád a všechny hráčky podaly velmi dobrý výkon, ale hlavní je celkový kvalitní kolektivní výkon, jak všichni za sebe makali a pomáhali si, co má být samozřejmostí.  

Závěrem děkuji všem, kteří se účastnili, a děkujeme podpoře rodinných příslušníků, protože ta je opravdu potřeba a nebudu to pořád dokola uvádět, ale máme super kolektiv i v členech rodičů. Klukům juniorům děkuji, že chodí na tréninky žen a jsou při ruce k pomoci, což platí i pro hrající rodiče.

Celkově ani si nedokážete představit, jak je velmi důležité, že svým dětem a nám pomáháte. Nejde to sice vidět, nikdo to neocení, ale je to hodně důležité. Pokud budeme mít v klubu dobrou atmosféru jako doposud, tak je vždy radost s Vámi být a podnikat různé věci.  

V novém roce hodně štěstí všem a přeji Vám hlavně pevné zdraví, protože další věci můžeme ovlivnit sami a je na nás jak se svým životem naložíme.  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Poslední fotografie


Kontakt

Jakub Lid

733544727

DarthJakub@seznam.cz

Archiv

Kalendář
<< květen >>
<< 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Statistiky

Online: 1
Celkem: 200002
Měsíc: 2326
Den: 55