Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výsledky + reporty

19. 9. 2018

Dne 31.03.2019 – Měla naše FFL na pořadu dne závěrečný den základní části, a to celkem tři zápasy. Všechny tři zápasy měly před sebou holky z Frýdku–Místku a proti nim v jednom zápase La Comtesse a ve dvou zápasech La Comtesse Origin. Na druhou stranu La Comtesse a Origin měly včera zase dva ligové zápasy, tak těžko určit, kdo měl nebo neměl výhodu. Každopádně vše bylo domluveno dostatečně dopředu, a tak se všechny tři družstva mohly náležitě připravit.

Dnes se hrálo zejména o dvě věci a to, kdo doprovodí La Comtesse Origin do finále FFL, jestli to bude FBC Sokol Frenštát nebo FCB Frýdek Místek, který musel dnešního dne uhrát aspoň šest bodů, což jsou dvě výhry v základní hrací době, nebo tři výhry na nájezdy. La Comtesse prakticky už neměly o co hrát, ale šly do toho naplno a druhá věc bylo, že ještě FBC Frýdek-Místek taky mohl vyhrát základní část, což je velmi prestižní ocenění, možná to nejdůležitější, protože přece jenom je to dlouhodobá část, a tam se prověří vše, co je přesně v týmu. Takže těšně po 14 hodině se šlo na věc.

La Comtesse Origin vs. FBC Frýdek-Místek 3:6 (1:3/1:1/1:2)

Střely: 16/17

G+A Origin: Galková 1+0, Sedláčková 0+1, Holišová 1+0, Podvalová 0+1, Kozová 1+0

G+A F-M: Magnusková 1+1, Zlá 0+1, Portešová 2+1, Včelná 2+0, Tomášková 1+1, Šuláková 0+1,

Nejlepší hráčky: Strnadlová M. / Jalcsová

 

První zápas začal ihned velmi dobrou aktivitou Frýdku, který byl od prvních minut lepší a nebezpečnější a taky po chvíli se dostal Frýdek do vedení, když po kombinaci se Zlou pálila přesně Magnusková 0:1. Pak už se hra trochu více vyrovnala, ale Origin se přesto nedokázal dostat do svého tempa a byly opět po chvíli potrestány brankou Portešovou, která přesně a kvalitně vystřelila 0:2. Až po této druhé brance se Origin konečně dostal k nějaké kloudné akci, a taky konečně zahrozil, ale moc jasné šance to nebyly. Druha polovina třetiny byla bojovná a už vyrovnaná a taktéž se nakonec podařilo Origin snížit, když Galková na své půli vybojoval míč, pak přeběhla celé hřiště a tváří tvář brankářce zavěsila 1:2. To už moc času do konce třetiny nezbývalo, a tak už další branka nepadla.

Druhá třetina a Origin chtěl srovnat, ale přišla rychlá sprcha, když Včelná využila opět pěkné souhry se spoluhráčkou Magnuskovou 1:3, na druhá straně po individuální akci Holišová snížila 2:3, ale pak si pro sebe vzala míč Tomášková prošla přes hráčku a přesnou ránou opět zvýšila vedení Frýdku 2:4. pak to byla bitva jak řemen a šance byly na obou stranách, když brankářky ukazovaly své umění a celkově hra se hodně zvedla a byla to opravdová bitva, ale i když byly gólové šance na obou stranách, tak další branka nepadla.

Třetí třetina a opět Origin nevyšel úvod a po chvíli udeřila opět Portešová, které ze strany ideálně nahrála Tomášková 2:5, po chvíli konečně Kozová ukázala své umění a dokázala se samostatně prosadit 3:5 a vypadalo to, že se ještě Origin zmůže na velký finiš, i když se Origin snažil ze všech sil, tak Frýdek dobře bránil, a ještě nakonec navýšil své vedení, kdy se trefila podruhé Včelná po akci Portešové 3:6. A to byl konec prvního zápasu.

Frýdek splnil první cíl v podobě prvního vítězství.

 

La Comtesse vs. FBC Frýdek-Místek 1:5 (0:2/1:1/0:2)

Střely: 9/19

G+A LC: Strnadlová M. 1+0

G+A F-M: Tomášková 1+1, Portešová 2+1, Urbanová 1+0, Zlá 0+1, Volná 1+0, Magnusková 0+1

Nejl. Hráčky: Strnadlová J. / Klepáčová

 

Druhý zápas byl něco podobného jako ten první, i když hrála druhá polovina La Comtesse a opět Frýdek byl od začátku lepší a docela brzo se ujal vedení, když opět dobrou střelou po nahrávce Portešové pálila Tomášková 0:1. La Comtesse se snaha nedala upřít, ale i sem tam to štěstí bylo na druhé straně, když se moc do střel La Comtesse nedostávaly. Zato Frýdek hrozil docela pravidelně a pálil na Řezníčkovou mnohem častěji, ale obrana La Comtesse byla velmi organizovaná a obětavá, ale přesto to jednou ještě nestačilo, když standartní situaci využila Urbanová 0:2 a Frýdek opět v první třetině jako v prvním zápase vedl 0:2. Do konce třetiny ještě měl Frýdek neustály tlak, ale už další branku nepřidal. Na druhé straně hrozila pouze Strnadlová Jana a sem tam se přidala Závadová a Ivanová, ale moc prostoru a štěstí neměly, ale bojovaly.

Druhá třetina se opticky trochu hra více srovnala, ale pořád byl Frýdek daleko nebezpečnější a taky opět navýšil své vedení po akci Volné, které nahrála Magnusková 0:3. La Comtesky bojovaly a přece jenom vypukla radost, když se za míčem hnala jak buldozer Strnadlová Míša, i když byla faulovaná, tak dokázala míč propasírovat za bránu 1:3. Pak už trochu aktivita Frýdku opadla a La Comtesse se více dostávaly do zakončení a trefily i tyčku, ale pak to šlo ven. Škoda kontaktní gól mohl vlít více sil do boje, ale to se nestalo a druhá třetina skončila.

Třetí třetina a opět bojovný výkon La Comtesse, ale kvalita na hokejkách Frýdku byla prostě znát, přičemž v této třetině Frýdek pálil jen jak to šlo celkem 11 střel na brankářku, a to ještě toho bylo hodně zblokováno obranou. Takže bylo jen otázka času, jestli se něco neurodí a taky, že ano, když se dvakrát trefila Portešová, při první akci jí namazala Tomášková 1:5. Nakonec tímto výsledkem skončil druhý zápas a Frýdek se tímto probojoval do finále. La Comtesse bojoval a bude hrát o medaile taky.

 

La Comtesse Origin vs. FBC Frýdek-Místek 8:5 (2:2/4:1/2:2)

Střely: 24/22

G+A Origin: Kozová 3+0, Kubíčková 0+1, Sedláčková 2+0, Podvalová 1+1, Holišová 2+2, Galková 0+1, Kostelníková 0+2, Štefková 0+1

G+A F-M: Portešová 4+0, Včelná 1+3, Tomášková 0+1, Jalcsová 0+1

Nejl. Hráčky: Sedláčková / Tomášková

 

Zápas o vítěze základní části a bylo to znát od první minuty, kdy opět Frýdek byl lepší a stejně jako v předchozích zápasech se během první třetiny rychle dostal do vedení, když už v čase 1:48 vedl 0:2 po brankách Portešové, které nabíjela Včelná. Vypadalo to s Origin bledě, ale nikdy není radno podceňovat tyto baby a pomaličku se ze šlamastiky dostaly, když nejprve zavelela k obratu Kozová, která se opět prosadila svou typickou hrou 1:2. A ke konci třetiny bylo vyrovnáno, když Povalova vybojovala míč v rohu, rychlá nahrávka před bránu, kde Sedláčková pálí přesně 2:2. To už byla hra plně vyrovnaná a makalo se na obou stranách na plné obrátky.

Druhá třetina a začaly Origin makat jak divé a všech devět hráček šlo na maximum svých sil a střelecká převaha v této třetině 13:7 mluví za vše, a taky dnes poprvé hráčky z Frýdku prohrávaly, když se obloučkem uvolnila Holišová a prostřelila brankářku 3:2, to ještě nebylo vše a  po chvíli Podvalová získala míč poté, co Kostelníková v souboji míč vyrazila a Podvalová pálila tvrdě a přesně 4:2, a ještě nebylo všemu konec v této třetině, když se sehrály Holišová s Kozovou a po krásné akci Kozová mířila přesně 5:2, pak na druhá straně o sobě dala vědět dobře hrající Portešová a svou dobrou střelu opět všem ukázala, že stojí za to 5:3, ale do konce třetiny ještě jednou Origin zahrozil a vstřelil branku, když Kostelníková opět vybojovala míč a Holišová se opět uvolnila a nekompromisní ránou zavěsila 6:3. V této třetině už na sebe upozornila i v bráně Origin Strnadlová, která měla dva tři zákroky fantastické, ale ještě jeden z říše snů si nechala na další třetinu, ale každopádně držela šance Origin hodně vysoko.

Třetí třetina a opět se do toho na obou stranách šlo naplno. Makalo se a Frýdek se snažil ještě něco vybojovat a byl z počátku aktivnější, nakonec přece jenom brzo daly branku z hole Včelné po akci Tomáškové, která rozdávala jeden pas za druhým 6:4. Origin se po této brance otřepal a byl opět vyrovnaný soupeř a holky z Origin jely všechny na plné obrátky a opět daly branku po akci Štefkové, která předložila pěknou nahrávku Sedláčkové a ta opět zvýšila vedení Origin 7:4. Pak si vzala celou halu pro sebe Strnadlová Míša, která předvedla fantastickou práci, jelikož nejprve reflexivně vytáhla ze všech sil střelu protihráčky, ale míček se snesl nad ní a už další dotírající hráčka chtěla dorazit, tak se ještě dokázala natáhnout opět rukou a míček odrazila do bezpečí (nejlepší zákrok dne). Frýdek se snažil a na hokejce ukazoval, že umí, měl pěkné akce a taky makal jen jak to šlo ve třetím zápase klobouk dolu, jak se obě družstva v poslední třetině vyšťavily a souboj generací měl určitě dobrý nádech pro oko diváka, ale ty emoce byly někdy už možná trochu moc, ale obě strany si nic nedarovaly a bojovalo se jen jak to šlo. Ke konci třetiny přesně dvě a půl minuty Frýdek ještě vykřesal naději Portešovu, která vstřelila v zápase svou čtvrtou branku 5:7, ale poslední slovo si vzal Origin a to konkrétně Holišová s Kozovou, které si třikrát vyměnily míč a po nahrávce se hlavně daly hned do pohybu a v konečném důsledku to byla branka do prázdné brány 5:8 a taky poslední branka celé základní části letošní FFL 2019.

Takže základní část vyhrály v posledním zápase La Comtesse Origin. Myslím, že dnes zaslouží pochvalu všechny hráčky na palubovce ze všech tří družstev, jelikož Frdýek si to dal ve třech zápasech za sebou sice 20 minut pauzy mezi zápasy, ale přece jenom to není snadné, a i ve třetím zápase makaly. Origin přes půl týmu včera v lize dva zápasy a dnes opět další dva, k tomu přece jenom starší hráčky toho měly dost, ale to vzepětí v posledním zápase taky klobouk dolů. A La Comtesse v sedmi hráčkách včera dva zápasy a Míša ve hře po včerejších dvou zápasech a dnes ještě další dva zápasy v bráně za Origin, takže taky žádná sranda a klobouk dolů.      

 

Dne 18.03.2019 – Opět zavítala do haly ve Frenštátě FFL. Dnešní „mač“ proti sobě postavil dravé mládí FBC Sokol Frenštát a nechci moc toto slovo použít, ale na druhé straně již starší „plejerky“, ale i pár mladších se na straně La Comtesse Origin objevilo. Do hry se dostala se souhlasem taktéž Viky Štefková, která jinak „hlídá“ svatyni Koček Frenštát. Sestavy byly taktéž rozdílné. Na lavičce Sokola pořádný zástup hráček a Origin se sedmi hráčky v poli. Karty byly taktéž rozdány a před zápasem i po zápase bylo jasné, že obě družstva budou stále na prvních pozicích ve skupině a tím prozatím na umístění zaručující prozatímní finále, ale přece jenom výchozí pozice byly jiné. FBC Sokol Frenštát potřeboval vyhrát ve svém posledním zápase v základní části, aby pak mohl čekat a dostal pod tlak ostatní družstva LC Origin a FBC Frýdek-Místek, kdy náskok na Frýdek-Místek by již činil sedm bodů, což by již znamenalo velkou šanci na finále a pouze obrovská shoda náhod by Sokol Frenštát vyřadila ze hry o finále. Na druhou stranu, kdyby vyhrál LC Origin, tak už bychom znali prvního jistého účastníka finále FFL 2019.

La Comtesse Origin vs. FBC Sokol Frenštát 9:0 (2:0/2:0/5:0)

Střely na bránu: 28/14

G+A Origin: Holišová 3+2, Kozová 3+0, Sedláčková 0+2, Kostelníková 1+2, Kubíčková 1+1, Štefková 1+1, Galková 0+1

Nejlepší hráčky: Strnadlová M. / Šelepová

První třetina začala takovou první dvouminutovou pasáží, kdy vše bylo nemastné a neslané. Nikdo nic nepředvedl a hra byla naprosto vyrovnaná. Prostě se všichni potřebovali dostat do provozní teploty. Po zmíněných dvou minutách pomaličku více jistoty na hokejkách měly hráčky Origin, ale Sokolky zase velmi dobře bránily a vše si hlídly. Hlavně pozornost zaměřovaly na Kozovou, kterou těsně bránily. Od poloviny třetiny už začalo Origin více nabírat na intenzitě a střelecké pokusy se pomaličku množily, což dokazuje poměr střel na bránu v první třetině 12:3 a samozřejmě se nakonec urodilo, když svou aktivitu přetavila v první branku za La Comtesse Štefková, která pálila pohotově po přihrávce Sedláčkové 1:0. Po další chvíli se na polovině uvolnila Kostelníková pálila, ale minula, když Holišova v dalším souboji míč získala, tak opět tento naservírovala Kostelníkové a ta z první již pálila přesně 2:0. Do konce třetiny ještě Origin nastřelil tyčku, ale to bylo již v této třetině všechno.

Druhá třetina a vše bylo jinak, když hra se naprosto vyrovnala a Sokolky začaly taktéž „zlobit“ a Strnadlová Míša, taktéž musela ukázat, že v bráně umí, a když už to vypadalo bledě, tak měla postavené dobře tyčky, ale hýřila Strnadlová jistotou a vše pochytala. Origin opět měl své šance, ale neproměnil a od čtvrté minuty byla pasáž, když se to začalo trochu více sekat, chci podotknout, že na obou stranách a chudák rozhodčí to neměl vůbec lehké. Nicméně taková hra trvala skoro až do konce třetiny, když se nakonec opět prosadily holky z Origin a to opět Holišovou, kterou ke skórovaná vybídla Kubíčková 3:0. Nakonec se prosadila i Kozová, kdy jí míč na střed přihrála Štefková 4:0. Jinak tato třetina byla vyrovnaná a stav byl pro hráčky Sokola určitě krutý.

Třetí třetina začala vyloučením Kozové na straně Origin, ale oslabení odehrály Origin s jistotou a žádnou velkou akci nepřipustily. Následně při hře opět v plném počtu Kozová dorazila střelu Sedláčkové a opět navýšila skóre na 5:0. Po chvíli opět udeřil Origin, když po ukázkové kombinaci Holišové a zakončující Kubíčkové šlo skóre opět nahoru 6:0. Pak se po individuální akci prosadila opět Kozová 7:0 a na závěr si své dvě branky nechala Holišová, které nabíjela dvakrát Kostleníková a skóre narostlo na 9:0. Sokolky se snažily a trefily i další tyčku a na druhé straně taktéž ještě jednou cinkala tyčka, ale již další branka nepadla, i když v závěru Origin ještě hrály přesilovku, měly šance, ale žádný projektil už do sítě nepropadl.

Zápas určitě zajímavý, výsledek pro Sokol krutý, který neodráží skutečný stav, který byl na hřišti, ale vítězství zasloužené pro Origin. Myslím, že bylo během zápasu hodně faulů, ale na druhou stranu se učíme, a tak je třeba počítat s tím, že někdy něco ujede a je více faulů. Pokud je to faul v zápalu boje, je to samozřejmě v pořádku, ale pokud je tam nějaký úmysl, tak to není dobře a taky někdy se stane, že z přemíry snahy někdo prostě fauluje. A jak jsem řek faulů bylo hodně, ale nic zákeřného jsem tam neviděl a prostě musíme toto trénovat a vypilovat, jelikož na obou stranách máme nováčky a prakticky je házíme přímo do vody.   

Takže máme po dnešku jednu jistotu Origin má jistotu finále a Sokol musí čekat, jak to vše dopadne, přičemž Frýdek-Místek má vše ve svých rukou. Na druhou stranu myslím si, že Frýdek-Místek to bude mít ještě velmi těžké, protože má Frýdek-Místek se Sokolem horší bilanci vzájemných zápasů a momentálně ztrátu čtyř bodů. Frýdek čekají dva zápasy proti LC Origin a jeden proti La Comtesse vše dne 31.03.2019 a ze tří zápasu musí Frýdek vyhrát minimálně jeden zápas a jeden na nájezdy, nebo tři zápasy na nájezdy. Všichni, co mě znají moc dobře vědí, že vše uděláme proto, aby to bylo férové a regulérní, takže dne 31.03.2019 nastoupí obě družstva La Comtesse v plné možné síle s cílem vyhrát, jelikož vážnost této soutěže za žádných okolností neznevážíme nějakým vypuštěním zápasu!!!!

 

Dne 12.03.2019 – Nás čekala poslední fáze základní části FFL 2019, kdy do svých závěrečných zápasů základní skupiny nastoupily družstva Kočky Frenštát a Black Panters Nový Jičín. Dnešní zápas prakticky nelákal na žádné „drama“, protože obě družstva už mají jisté, že se v dubnovém Finále FFL 2019 utkají o pátou příčku, ale proč na druhou stranu nevyužít možnosti si zahrát tréninkový zápas, tak oba trenéři dali šanci hráčkám, které si svou ochotou určitě zaslouží si zahrát trochu „řízené“ utkání a prakticky obě družstva nechaly odpočívat své lídry, ale nechci se dotknout ostatních hráček, které byly dnes na palubovkách, protože dnešní hráčky ze sebe vydaly maximum, ale prostě třeba jen nehrají florbal tak dlouho a naše FFL jim poskytla si zahrát utkání s rozhodčími, časomírou a mantinely. Kočky dnes do boje poslaly dvě čtveřice a do branky osvědčenou Štefkovou. Na druhé straně z Nového Jičína přicestovalo sedm hráček a jedna brankářka, kdy dostala možnost chytat Adámková. Nad časomírou svítilo 17:25 hodin a šlo se na věc.

Kočky Frenštát vs. Black Panters Nový Jičín 4:3 sn (2:2/1:0/0:1-2:0)

Střely: 14/32

G+A Kočky: Hallová 3+0, Genzerová 0+1, Bartošová 0+1, Salvertová 1+0

G+A NJ: Škývarová J. 1+1, Škývarová D. 1+1, Pšenicová 1+0, Svobodová 0+1

Nejlepší hráčky: Štefková / Svobodová

První třetina a začalo se hned hrát nahoru a dolů, když obě družstva vsadily na dobrou defenzívu, ale přece jenom Panterky častěji střílely, když jejich pokusy byly převážně z větší vzdálenosti a tak udeřilo na druhé straně, když si odražený míč našla Hallová a proměnila přesnou střelou 1:0. Panterky přidaly, ale po chvíli Ganzerová nahodí míč, Hallová přiběhne k míči a bez přípravy „prásk“ a je to 2:0. Dvě střely na bránu a je vymalováno. Panterky se opět více „zakousnou“ do soupeřek a pálí snad z každé pozice, ale Štefková dnes moc nevyráží a hodně střel pokryje, přičemž Panterky doslova Kočky přestřílejí v poměru 3:11 střel na bránu za třetinu a tak logicky se některé střely ujmou, když po kombinaci sester Škývarových přesně zakončuje Jitka 1:2. A svou aktivitu Panterky do konce třetiny ještě jednou využijí, když Pšenicová po akci Svobodové pálí přesně 2:2. Do konce třetiny jsou Panterky lepší, ale Štefková všechny pokusy zachytí a ani nevyráží, takže další pokusy pro Panterky zastaví.

Druhá třetina a vyložených šancí ubývá a obě družstva mají problém se dostat do zakončení a do vyložených situací. Hra se taktéž vyrovnala a obě brankářky s obranou dominovaly, přičemž útočnice moc prostoru pro své manévry nedostávaly a tak šancí bylo velmi málo a padla v této třetině pouze jedna branka a to z hole Salvertové, která převzala nahrávku Bartošové a pak prudkou ránou pod břevno opět poslala Kočky do vedení 3:2. Pak až ke konci druhé třetiny se do vyložené šance dostala Chromelová, ale před brankářkou trefila pouze tyč.

Třetí třetina začala šancí opět Koček, když Salvertová opět trefila tyč, ale postupem času se Panterky rozjely a začaly na Štefkovou v bráně Koček vysílat jeden projektil za druhým, ale Štefková byla velmi jistá a vypadalo to, že dnešní zápas už Kočkám vychytá, ale nakonec přece jeden projektil z celkových dvanácti za tuto třetinu po teči prošel, když se prosadily opět sestry Škyvarové a akci si otočily, když úspěšně pálila Daniela 3:3. Svou aktivitou si to nicméně Panterky zasloužily a poslední dvě minuty byly prostě nahoru a dolů, kdo z koho, když Panterky dvě minuty před koncem trefily po pěkné akci tyčku, tak bylo jasné, že letos ve třetím případě v základní části uvidíme nájezdy.

Nájezdy letos podruhé neminuly hráčky Koček, vyhrály los a první exekutorky Hallová s přehledem proměnila. Štefková pak dva nájezdy chytila s přehledem, a když Bartošová proměnila opět na straně Koček, tak tyto opět slavily vítězství po nájezdech, kdy tyto část jim jde velmi dobře. Rozhodující branku dala Hallová, která si připsala hattrick. Zápas se velmi povedl brankářce Koček Štefkové, která od doby prvního zápasu v říjnu 2018 do současné doby udělala velký výkonnostní pokrok, a poslední měsíc byl naprosto ve výkonu zlomový. Jde prostě vidět trénink 3x do týdne. Na druhé straně hodně pomohla s jistým přehledem hrající Svobodová, kdy oba trenéři se shodli, že toto byly dvě nejlepší hráčky zápasu.

Kočky v tímto zápasem udržely pátou příčku a do zápasů finále FFL 2019 půjdou jako domácí, ale zápasy o páté místo, které se budou hrát mezi obě družstvy dne 27.04.2019 budou velmi napínavé, vyrovnané a řekl bych, že velmi atraktivní, tak měsíc a něco na trénování a pak se jde na to.

Další zápas nás čeká v pondělí 18.03.2019 a to už půjde do „tuhého“ boj o finálovou dvojici začíná zápasem mezi La Comtesse Origin vs. FBC Sokol Frenštát v 19:20 hodin. Obě družstva mají šanci na postup do samotného superfinále!

 

Dne 24.02.2019 – Jsme opět zabředli do vod FFL a jak jsem již avizoval dnes nás čekaly velmi důležité zápasy, které již mohly rozuzlit nějaké pozice pro play-off a o kandidátech hrající o medaile. Dnes se k nám opět dostavilo družstvo z Nového Jičíně, ale měly holky dnes přetěžký úkol, jelikož dnes se vrhly do boje proti aktuálně dvěma nejlepšími družstvy, které opravdu mají fazónu a mají za sebou vítězné série. V prvním zápase změřily síly Black Panterky proti La Comtesse, které na sraz z původní sestavy brankářky a sedmi hráček přišly v rozpoložení brankářky a pěti hráček. Pět minut před zápasem mi volá hráčka, že za chvíli dorazí do haly ABC v Novém Jičíně. FFL a v Novém Jičíně, kdy předtím vždy hrála ve Frenu? Tak to jsem si asi opravdu řekl, že si ze mě dělá prd-l! Takže samozřejmě nepřišla. No zavolali jsme Markétě Galkové, která by jinak byla nominovaná, ale pro dostatečný počet nebyla, ať so odpočine a doléčí, ta přislíbila, že rychle dorazí a do deseti minut již brázdila palubovku v hale – tak tomu říkám obětavost. Black Panterky měly v sestavě sedm hráček a prověřenou brankářku Stočkovou. No a co se hrálo v tomto zápase? La Comtesse musely prostě vyhrát, aby mohly bojovat o medaile a pak čekat na výsledek druhého zápasu. Black Panters stačila i případná remíza a pak zabojovat o další body.

La Comtesse Frenštát vs. Black Panters Nový Jičín 3:2 (1:0/2:0/0:2)

Střely: 22/15

G+A LC: Strnadlová J. 1+1, Galková 1+0, Zavadová 0+1, Ivanová 1+0

G+A Black Panters: Škývarová D. 2+0, Pavlíková 0+2

Nejl. Hráčky: Vahalíková / Blažková

Od začátku se vědělo, o co se hraje a ihned se ve formě hrající La Comtesse vrhly více do útočení. V zadních řadách měly dobrou rozehrávku a v útoku se více zapojovaly do útočení. Black Panters se soustředily s taktikou v sobě vlastní s dobrou obranou a pak pěkně občas provětrat obranu soupeře. Tímto samozřejmě střelecká aktivita byla na straně La Comtesse, ale pokusy většinou neměly potřebnou sílu a přesnost. Black Panterky těžily hlavně z dobré obranné dvojice Blažkové a Vondrákové, které jak byly na palubovce, tak hned to bylo znát. Nakonec úvodní branku obstarala narychlo povolaná Galková, která vybojovala míč, potáhla do útočené částí a od mantinelu vystřelila nízkou střelou k zadní tyči a bylo to 1:0. Do konce třetiny to už byl jen boj a hra měla pořád stejné parametry.

Druhá třetina začala prakticky stejným způsobem, jak probíhala první třetina, ale po takové náhodné akci přesně mířila v úvodu třetiny Škývarova Daniela, která k přední tyči pálila přesně 1:1, kde si našla volný odražený míč. To Black Panterky nabudilo a po chvíli se stejná akce opakovala, když opět Pavlíková „namazala“ Škývarové Daniele, která opět byla úspěšná 1:2. Tato branka donutila opět La Comtesse přepnout na větší obrátky a převzaly na hřišti opět iniciativu a hnaly se do zakončení, ale Stočková hodně pokusů kryla. V polovině zápasů se nešťastně zranila Lenka Vahalíková, která musela ze hřiště a od této doby nejsem schopen napsat report, jelikož jsem na hřišti veskrze zranění nebyl a vrátil jsem se až ve třetí minutě třetí minuty, kdy stav už byl 2:2, přičemž se trefila Jana Strnadlová po nahrávce Simony Zavadové. Třetí třetina se hrála hodně vyrovnaně a vedení mohl na svou stranu strhnout jakýkoliv tým, ale nakonec rozhodla standartní situace, kdy Darina Ivanová vypálila od mantinelu z dálky svůj projektil a brankářka tuto situaci mírně podcenila a tak Ivanová strhla vedení na svou stranu 3:2. Do konce třetiny se ještě Black Panters snažily, ale už toho moc La Comtessy nedovolily a vybojovaly cenné vítezství, když v pěti hráčkách se vydaly ze všech sil a mají naše plné uznání. Tímto si La Comtessy upevnily čtvrtou pozici a vyvinuly tlak na Black Panters, které v druhém utkání musely vyhrát, aby měly šanci na čtvrtou pozici.

V druhém zápase se proti Black Panters postavily hráčky z FBC Sokol Frenštát, které přijely ve své osvědčené, ale hlavně vítězné sestavě. Tento zápas, již byl hodně důležitý pro obě družstva a to pro Black Panters, které musely vyhrát, aby měly naději na zápasy o třetí místo a Sokol Frenštát potřeboval vyhrát, aby stále měl šanci a dobrou pozici k udržení pozic pro finále.

FBC Sokol Frenštát vs. Black Panters Nový Jičín 5:4 sn. (2:1/1:2/1:1) s.n. 2:0

Střely na branku: 22/16

G+A Sokol: Vávrová 1+1, Čeladníková 2+0, Cahlíková 1+0, Hillová 0+1, Polášková 1+0

G+A Black Panters: Pavlíková 2+0, Vondráková 1+1, Blažková 0+2, Škývarová D. 1+0

Nejl. Hráčky: Vávrová / Vondráková

 

Druhý zápas pro Black Panters s 20 minutovou přestávkou měl mít hodně těžký „morál“, když se ještě jednalo o klíčové utkání. Kdo čekal, že Panterky budou mít těžké nohy, tak se všichni pletli, protože Panterky opět šlapaly a makaly. Sokol se tak trochu rozehříval a všechny své akce táhla zejména zkušená Vávrová, která nakonec otevřela skóre, když jako tradičně dostoupila hráčku, této vzala míč, rozběhla se, obehrála jednu hráčku, pak vystřelila na branku, odražený míč si doběhla a dorážkou pak zavěsila 1:0. Panterky opět byly nebezpečné, když byly na hřišti Vondráková a Blažková, které opravdu jezdily do úmoru, a jejich aktivita se projevila vyrovnávající brankou Pavlíkové, která z dálky nachytala brankářku Sokola, která střelu podcenila 1:1. Pak se hrálo hodně vyrovnaně a nakonec opět úřadovala Vondráková, které po akci Blažkové před brankovištěm našla míč jako první a poslala Panterky do vedení 1:2. Do konce třetiny už se nic velkého neudálo.

Druhá třetina a Panterky opět stále dokázaly běhat, ale Sokolky začaly více hrozit a nakonec i vyrovnaly, když Cahlíková opět potvrdila, že dnes padaly branky z velké dálky a tuto branku si taktéž brankářka Panterek moc za rámeček nedá 2:2. Nakonec po dvou minutkách bylo ještě více veseleji a to na straně Sokolek, když Plášková si doběhla míc za branku soupeřek, obloukem se dostala k rohu hřiště, vypálila a trefila přesně přední růžek 3:2. Následně opět Panterky do toho šláply a byly nebezpečné, přičemž jedno střídání Sokolky zavřely v jejich třetině a nakonec měly i štěstí, jelikož po akci Vondrákové si opět poradila Škývarová Daniela 3:3. Drama tedy pokračovalo až do konce druhé třetiny.

Třetí třetina začala v dobrém tempu od hráček Sokola, přičemž na sebe Vávrová navázala dvě hráčky a luxusní přihrávkou z první vyzvala ke skórování Čeladníkvou, která této možnosti nepohrdla 4:3. Pak se hrálo opět vyrovnaně, kdy šance byly na obou stranách a Panterky měly šance na srovnání stavu a taktéž Sokolky na definitivní odskočení. Panterky stále byly velmi živé a bojovaly, přičemž už se chýlil závěr třetiny a Sokol opět jako v předešlých případech špatně prostřídal a hrál v hodně háčcích v poli. Přesilová hra Panterek, čtyři sekundy a je srovnáno po střele Blažkové a dorážce Pavlíkové 4:4. Do konce ještě dvě necelé minuty, ale od letošních druhých nájezdů už žádná akce neodradila.

Nájezdy loterie a pro obě družstva bodík navíc v ceně zlata. Za Sokolky proměnily hned první dvě aktérky a to Čeladníková a Vávrová a na druhé straně neproměnila Škývarová Daniela a Blažková. Velká euforie pro Sokol a zmar pro Panterky, ale to je sport.

Dnešní zápasy oba velmi vyrovnané, napínavé, takže pro oko diváka snad i líbivé.

Po dnešních zápasech máme dvě jistoty. Panterky a Kočky si zahrají s jistotou o páté místo, takže šelmy si to rozdají o speciální cenu. Přičemž ještě jako bonus polední zápas základní části mají před sebou. La Comtesse mají jistotu, že hrají o třetí místo, ale na svého soupeře si ještě musí počkat, protože mezi Origin, Sokolu a Frýdku je to otevřeno na všechny strany a bude to ještě pěkné drama.    

 

Dne 22.02.2019 – Se odehrál druhý zápas mezi „La Comtesskami“ no a nebylo to věru lehké skládání, abych pro obě strany obstaral aspoň nějaký počet hráček. Ještě dnes jsem musel řešit nějaké komplikace, které se mi na poslední chvíli donesly, ale od toho jsem asi tady, abych vše domlouval. Nakonec se to po všech peripetiích podařilo seskládat tak, aby na obou stranách hrálo šest hráček a do branky se dostali dva brankáři. Dnes se hrálo o hodně a to zejména na straně La Comtesse, které prakticky musely vyhrát, aby se dostaly na čtvrté místo zaručující boj o medaile. Origin sice nemá ještě jisté finále, ale na druhou stranu v poklidné pozici, jelikož má nahráno, ale pokud by prohrály, tak je čekají dva zápasy proti Frýdku-Místku a Sokolu, což jsou přímí konkurenti o finále a klidně ještě pozice zaručující pozice pro finále mohou ztratit.  

La Comtesse Frenštát vs. LC Origin Frenštát 4:1 (2:0/0:0/2:1)

Střely: 18/18

G+A LC: Strnadlová J. 2+0, Ivanová 0+1, Štěpánková 1+1, Strnadlová M. 0+1, Vahalíková 1+0,

G+A Origin: Kozová 1+0, Galková 0+1

Nejlepší hráčky: Řezníčková / Faldýnová

Zápas se zahájil ve velkém tempu a obě družstva se navzájem ihned atakovaly od rozehrávky. Což je typickým znakem La Comtesse a to vysoké napadání. Tempo a nasazení bylo v určitých pasážích daleko vyšší než v ligových zápasech, kdy je toto zvláštní, že mezi sebou jsme schopni vyvinout daleko větší snahu, než na trénincích a zápasech samotných, ale dobře hrálo se podle těchto kritérií na obou stranách a nakonec přišlo i koření florbalu, což jsou branky, když z větší dálky napřáhla Jana Strnadlová a rozvlnila síť 1:0. Pak se opět hrálo v ostřejším tempu a nikdo si na hřišti nic nedaroval, ale hra byla prakticky vyrovnaná a těžko určit, kdo byl lepší, ale rozhodují, jsou branky a tu se opět podařilo vstřelit La Comtesse, když dlouhý výhoz si doběhla Štěpánková, která velmi dobře a hlavně přesně zakončila 2:0. Origin byl v tuto chvíli hodně bezzubý a když už se dostal do střelecké pozice nebo šance, tak si zbytek zubů vylámal na brankářce Řezníčkové, která chytala skvěle a za svá záda nepustila ani jeden projektil. Tímto první třetina skončila 2:0.

Druhá třetina a opět se začalo od podlahy, kdy v soubojích se jiskřilo a jelo se nadoraz. Souboje i míč byly ve větší míře než samotná hra a nějaké pěkné akce a střeleckých pokusů moc nebylo, i když Origin orazítkovaly konstrukci brány a po chvíli taktéž La Comtesse. Pak to začalo opět jiskřit na hřišti a souboje byly pěkně natvrdo. OK nemám nic proti tvrdé hře, ale proč zrovna dnes a v tomto zápase FFL? Hra přerušena a musel přijít důrazný pokyn pro obě družstva a konečně se začalo od druhé poloviny hrát normálně, i když se samozřejmě makalo a nic nevypustilo. Tato třetina nakonec žádné branky nepřinesla, když zejména Řezníčková zastavila nebezpečné akce.

Třetí třetina hraje se opět hodně v intenzivním tempu, a kdyby na obou stranách byly dvě čtveřice, tak by se určitě jezdilo v neskutečných otáčkách, protože na některých hráčkách bylo vidět, že síly hodně rychle ubývají a některé střídaní, byly opravdu na krev. Origin se snažil otočit stav, ale dnes Řezníčková excelovala. Nakonec opět branku vstřelily La Comtesse, když si Lenka Vahalíková doběhla odraženou střelu a pak z otočky pálila přesně 3:0 a po chvíli bylo ještě veseleji, když Jana Strnadlová potrestala zaváhání obrany Origin, které nedobíhaly odražený míč, a tento si Jana doběhla a pak přesně a chytře pálila na zadní tyč 4:0. To už byl těžký direkt pro Origin, které se ještě snažily a dvě minuty před koncem individuální akcí Kozové, která se konečně prosadila po předešlých několika slibných pokusech 4:1. Dokonce bylo již málo času a už nebylo v moci Origin nějak výsledek zvrátit nebo aspoň snížit, jelikož obrana společně s brankářkou La Comtesse pracovaly velmi dobře a zaslouženě si La Comtesse vybojovalo tři body.

A jak máme rozdané karty po dnešním zápase. La Comtesse se posunuly na čtvrtou pozici a momentálně mají vše ve svých rukách a nedělní zápas mezi La Comtesse a Black Panters NJ bude velmi důležitý, jelikož jestli tento La Comtesse vyhrají, tak už budou hodně blízko k zápasům o medaile, přičemž Black Panters by museli vše vyhrát a Kočky by už nemohly La Comtesse dohnat. Pokud vyhrají Black Panterky, tak budou na stejných bodech, lepších vzájemných zápasech a o jeden zápas méně, přičemž La Comtesse už by pak čekal zápas jen proti F-M a Black Panters proti (Sokolu a Kočkám).

 

V lesku všech zápasů, výsledku, střel, soubojů, zákroků, přihrávek, emocí, euforie a zmaru, které jsou nedílnou součástí sportu florbalu, bych chtěl po dnešku vyzvednout jeden ukazatel, který pro pořadatele je nejdůležitější a nejvíce si ho vážíme a je to skutečnost, že dnešního dne nastoupilo v letošní FFL přesně 100 hráček. Je to neuvěřitelné číslo a moc si tohoto vážíme a toto je přesně ta skutečnost, proč tuto soutěž pořádáme a je to pro nás trochu živá voda a poděkování, že se opravdu snažíme ze všech sil, aby si všichni přišli na své a mohli jsme poskytnout florbal s mantinely ve Frenštátě pod Radhoštěm, jelikož víme, že tady tomu moc nejsou podmínky a musíme bojovat o každou korunku, když mantinely se podařilo domluvit až na pátý pokus. Je to opravdu neskutečné číslo, kdy k nám zavítaly hráčky nejen z Frenštátu pod Radhoštěm, ale i blízkého okolí a taktéž jsme měli tu čest vidět se prohánět po palubovce bývalé ligové hráčky a naděje, které možná ligovou scénu jednou okusí. Určitě je to pro nás jako pořadatele vzpruha a impuls pořádat dál, ale na druhou stranu závazek i pro ostatní, aby soutěž měla svou cenu, jelikož výsledný produkt si stejně děláme sami a to jak hráči, trenéři, pořadatele, časoměřiči, pořadatelé, zapisovatelé, vedoucí družstev, rozhodčí a samozřejmě velký dít patří Boně, která nám neskutečně vychází vstříc. Tímto Vám za nás pořadatele všem děkuji.     

 

Dne 17.02.2019 – Odstartoval týden, kdy se ve FFL bude hodně rozhodovat, jelikož do příští neděle nás čekají čtyři zápasy, které hodně napoví. Dnes nás čekal velmi zajímavý zápas, a jak jsem psal v minulém reportu, tak dnes FBC Sokol hrál o šanci si zahrát dubnové finále a naopak FBC Frýdek – Místek by se dnešní výhrou mohl značně přiblížit finále. Karty byly rozdány a už od začátku bylo jasné, že půjde o velmi zajímavý a atraktivní zápas. Minulé měření sil vyhrál FBC Sokol, tak těžko odhadovat a v tabulce rozdíl pouze jeden bod. Nicméně FBC Sokol má odehraný o jeden zápas více.

FBC Sokol Frenštát vs. FBC Frýdek – Místek 5:4 (1:2/1:0/3:2)

Střely: 21/16

G+A Sokol: Vávrová 1+1, Cahlíková 1+0, Polášková 2+0, Čeladníková 1+2, Žáčková 0+1

G+A F-M: Portešová 2+0, Zemková 1+0, Volná 1+0

Nejlepší hráčky: Žáčková / Tomášková

První třetina ukázala, že Frýdek do toho ze začátku dal více snahy a byl lepší na čepelích a dokázal kombinovat. Sokol se sice snažil pečlivě bránit, ale do útoku se moc nedostával. Zákonitě se více hrálo před brankou Sokola, ale hráčky Frýdku toho trestuhodně hodně spálily, ale přece jenom se dostaly do vedení, když si v závaru před brankou dobře vedla Portešová 0:1. Dále byl Frýdek lepším družstvem na hřišti a tlačil se více do zakončení, ale hodně nepřesně střílel, a tak se zase ujala pouze taková odražená střela, když přesnou exekutorkou byla Zemková 0:2. Někdo by si řekl, že Frýdek už bude v klidu kontrolovat hru a vše půjde v pohodě a i tak to vypadalo, jelikož Frýdek byl stále lepším družstvem, ale nejednalo se o nějaký souvislý drtivý tlak. Už to vypadalo, že třetina skončí výsledkem 0:2, ale nakonec po akci Vávrové pohotově snížila Cahlíková 1:2.

Druha třetina obrázek stejný do 02:49 minuty, kdy již podruhé v letošní sezóně Sokol špatně střídal, kdy hrály holky v šesti, a tak zákonitě následoval trest v podobě vyloučení. Myslím, že toto byl hodně zlomový faktor v zápase, jelikož přesilovou hru Frýdek hrál špatně a tuto tedy neproměnil a následně při stejném počtu hráček na hřišti začal Sokol hrát mnohem lépe a do konce třetiny již Sokol byl jasně lepší než Frýdek, prakticky se role obrátily, když Sokol útočil, pálil a byl agresivnější a Frýdek se těžko dostával na stranu soupeře. Sokol nakonec Frýdek přestřílel a opět v poslední minutě třetiny dokázal srovnat na 2:2, když Polášková využila souhry s Čeladníkovou. A tímto výsledkem skončila druhá třetina se Sokolkami na koni.

Třetí třetina a je tu dokonalý obrat, jelikož Sokolky hrají pořád s nasazením a jsou lepší. Trefí se nakonec Čeladníková, které míč vybojuje agilní Žáčková. To už asi bylo hodně na trenéra Frýdku a zákonitě přišlo větší povzbuzování z jeho strany a najednou začaly holky z Frýdku více útočit a střílet, ale strašně moc pokusů šlo mimo branku. Nicméně po zlepšeném výkonu Frýdek srovnal Portešovou 3:3, kdy míček se po její střele se štěstím „došulal“ do branky. Zvýšenou aktivitou Frýdek nutil Sokol být v obranném pásmu a nakonec pod tlakem hrající hráčka Sokola namazala Volné na čepel, která prostřelila brankářku Sokola, a obrat byl dokonán 3:4. Opět se role prohodily a Sokol musel dotahovat, i když nebyl lepším družstvem, kdy hra byla vyrovnaná, tak Sokolky se snažily a bojovaly, ale Frýdek taky makal a nakonec přece jenom se opět stav vyrovnal, když Polášková opět po takové kostrbaté kombinaci s Čeladníkovu vyrovnala 4:4. No a jdeme do poslední minuty třetiny deset sekund před koncem a už to vypadá na nájezdy a nakonec přece jenom Sokolky urvou vítězství, když hráčky Frýdku vyhazují míč, který si srazí hráčka Sokolu zřejmě rukou, ale těžko posoudit z pozice rozhodčích, jelikož přebíhaly hráčky v chumlu, ale míč se odrazí k Vávrové, která osm sekund před koncem z dálky trefí přesně 5:4. Frýdek to ještě pak zkouší v pěti hráčkách mají tři střely, ale ty se ani k brankářce nedostanou a je konec.

Sokol si dnes body vydřel a posunul se na druhé místo zaručující finále. Má dva body náskok před dnešním soupeřem z Frýdku, ale ten má zase o jeden zápas méně v době tříbodového vítězství to má stále Frýdek ve svých rukou, ale rozlosování? Frýdek (2 x LC Origin a 1 x La Comtesse). Sokol (1 x Origin a 1 x Nový Jičín) to bude hodně zajímavé.

Tabulka a postupové šance do finálových zápasu se celkově rozdělily na dvě poloviny, přičemž Sokol, LC Origin a Frýdek si to rozdají o dvě volné místa ve finále a Nový Jičín, La Comtesse a Kočky zřejmě o jedno místo zaručující v boji o třetí místo, ale Nový Jičín a La Comtesse ještě nejsou bez šance ani o případné finále, ale to už se bavíme v hodně matematických kombinacích.

 

Dne 12.02.2019 – A pomaličku základní část FFL 2019 jde do finále a každý zápas už má svoji váhu a bojuje se o příčky zaručující postavení do play-off. Dnešní zápas byl důležitý pro obě strany. Kočky sice do dnešního zápasu držely čtvrté místo, ale dneškem se již zastavily na porci 9 zápasů a už tam není moc prostoru na nějaký posun, když ještě zezadu tlačí La Comtesse a Nový Jičín, které si šanci o medailové boje nenechají zajisté ujít. Sokol dnešním zápasem se mohl přiblížit možnosti zahrát si minimálně o třetí místo a případným vítězstvím se přiblížit k Frýdku-Místku a nedělní vzájemný zápas mohl Sokol posunout ještě do boje o titul. Takže dnešní zápas hodně důležitý, ale to do konce základní části již budou prakticky všechny zápasy a bude to ještě pěkná bitva a nervák.

FBC Sokol Frenštát vs. Kočky Frenštát 6:3 (4:2/2:1/0:0)

Střely: 21/17

G+A Sokol: Vávrová 3+1, Hillová 2+1, Polášková 1+0

G+A Kočky: Džumelová 3+0, Kerberová 0+1, Píchová 0+1

Nejlepší hráčky: Džumelová / Vávrová

Obě družstva dnes nebyly v nejsilnější sestavě, když na obou stranách chyběly tahounky, ale aspoň se mohly ukázat ostatní hráčky širšího kádru a získat taky potřebnou herní praxi. Nicméně na obou stranách byly samozřejmě v akci taktéž výrazné osobnosti, které o sobě daly jako vždy vědět. Velká ztráta byla hlavně na straně Koček, jelikož do branky musela na poslední chvíli zaskočit hráčka z pole Koňaříková Jana, ale nakonec se s tímto popasovala velmi dobře.

První třetina a hned v úvodní minutě dala o sobě vědět nejzkušenější ze všech, když Vávrová převzala ideálně nahrávku a ze strany propálila novicku v brance z první střely na branku 1:0, těžký start pro Kočky, ale hned se pustily do boje a na druhá straně o sobě dala zase vědět Džumelová, která vybojovala míč po nedorozumění obrany s brankářkou a srovnala na 1:1. Pak přišly Sokoly s větší ofenzívou a postupně se začaly prosazovat hlavně Vávrová s Hillovou, které využily dvě standartní situace, a pak si zase vzala slovo Vávrová, která se prokličkovala až k brankářce a rozvlnila síť 4:1. Kočky v tuto dobu vypadaly na ruční, ale trochu naději jim přinesla opět Džumelová, která opět svou buldočí povahou po nahrávce Píchové pálila přesně 4:2.

Druhá třetina a poprvé svitla pro Kočky naděje na dobrý výsledek a možný obrat, když Džumelová opět úřadovala a dokonala svůj hattrick 4:3. Na to už se asi nemohla na druhá straně dívat Vávrová, která Kočky zchladila svou akcí a taky dokonala hattrick 5:3. Pak se chvíli bojovalo vyrovnaně, přičemž se útoky přelívaly z jedné strany na druhou a šancí přestalo pomaličku ubývat, jelikož obrany již začaly fungovat na plné obrátky. Nakonec se ke konci třetiny ještě z větší dálky trefila Polášková z Koček, která stanovila skóre 6:3.

Třetí třetina a střelecky nakonec aktivnější Kočky, které se sice snažily, ale brankářka Sokola již byla vždy na svém místě a na druhé straně už se parádně rozchytala Koňaříková a společně už nedovolily rozvlnit síť, ale přece jenom Kočky byly více nebezpečnější. Tímto zápas skončil výhrou Sokola 6:3, které si připsaly tři body do tabulky.

Po dnešním zápase si hodně zkomplikovaly situaci Kočky, jelikož s osmi body jsou před La Comtesse a Novým Jičínem na čtvrté pozici, ale mají o dva zápasy méně, takže situaci již nemají ve své moci, ale uvidíme a jejich poslední zápas proti Novému Jičínu může nakonec znamenat souboj o místo zaručující boje o medaile.

Sokolky se přiblížily k Frýdku-Místku na rozdíl jednoho bodu a nedělní zápas bude hodně zajímavý a pokud si budou chtít ponechat šanci na postup do finále musí prakticky vyhrát, jelikož momentálně mají i jeden zápas více, ale i remíza s výhrou v nájezdech dává ještě dobré šance.

 

Dne 05.02.2019 – Jsme odstartovali závěrečnou třetinu letošní FFL a to zápasem mezi Kočky Frenštát vs. La Comtesse. Nedávné měření sil ukázalo, že La Comtesse se zvedají a dneškem se mohly La Comtesse vrátit do boje o příčky zajišťující boje o medaile. Takže pro La Comtesse toto byl boj o naději. Na druhou stranu Kočky, mohly dnešní výhrou udělat krok k boji o medaile, ale karty byly rozdány, že ve větší pohodě z posledního zápasu byly La Comtesse. La Comtesse nastoupily v sedmi hráčkách, když chyběly Lenka Vahalíková a Bára Štěpánková. Kočky známy svou tradicí opět protočily sestavu a do boje zase poslaly obměněnou sestavu, ale taktéž s hrstkou svých stálic.

Kočky Frenštát vs. La Comtesse Frenštát 2:4 (0:0/0:3/2:1)

Střely: 16/32

G+A Kočky: Kyselá 2+0, Džumelová 0+2

G+A LC: Macháčová 2+1, Strnadlová J. 1+1, Ivanová 0+2, Zavadová 1+0

Nejlepší hráčky: Strnsdlová J. / Salvetová

Zápas se od úvodního hvizdu nehrál v nějak rychlém tempu, když La Comtesse měly přece jenom více míček na svých čepelích, ale akce byly nedotažené. Na druhé straně Kočky hrozily jako vždy z protiútoku, ale nedařilo se projít přes kvalitní obranu, a když se náhodou někdo dostal v první třetině ke střele na branku, tak Řezníčková i Štefková vše s jistotou a kvalitou střely hravě zneškodnily. Tímto se v první třetině neujala žádná střela a tato třetina byla bez branek.

Druhá třetina začala lepším pohybem La Comtesse, které se hnaly více do zakončení a nakonec se La Comtesse podařilo rozvlnit sít, když po pěkné kombinaci Jana Strnadlová ideálně našla Macháčovou, která z první pálila přesně 0:1. Na další branku jsme si chvíli počkali, když Ivanová poslala dlouhý míč za obranu, o který si předtím Macháčová řekla a tato v nájezdu na brankářku rozvlnila síť podruhé 0:2. Aktivnější druhou třetinu ze strany La Comtesse zakončila Jana Strnadlová, která opět po pasu Ivanové pálila přesně 0:3. Kočky se spoléhaly na brejky, ale narážely na dobrou obranu a brankářku Řezníčkovu, která měla i štěstí u akce Džumelové. Na druhé straně po střele Macháčové zvonila taktéž konstrukce branky. Po druhé třetině, tak zůstal stav 0:3.

Poslední dějství naznačilo, že Kočky se ještě pokusí o zvrat, ale i přes veškerou snahu byly La Comtesse stále lepší a aktivnější, když Štefková odváděla pro Kočky v brance skvělou práci, tak na střelu Zavadové již nedosáhla a výsledek 0:4 dal klid na hokejky La Comtesse. Kočky se stále snažili a ke konci třetiny konečně do toho více šláply a za svou snahu nakonec byly odměněny branky z hole Kyselá, která dvakrát využila skvělé práce Džumelové a dvakrát pálila přesně 2:4. Bohužel už nebylo moc času, tak La Comtesse slavily druhé vítězství za sebou.

La Comtesse se díky vítězství dostaly do hry a medaile, tak nás čeká pěkný vrchol základní části.

 

Dne 22.01.2019 - Nastoupily proti sobě dvě „domácí“ družstva a to La Comtesse a Kočky, které předvedly své nové a velmi pěkné dresy. La Comtesse nastoupily již klasicky v bráně s Řezníčkovou a chyběla pouze Vahalíková Lenka a Michaela Strnadlová, ale do pole La Comtesse nastoupily ve slušném počtu sedmi hráček. Kočky měly svou sestavu „mladší“ než obvyklá sestava, ale i tato sestava měla své základní kameny a to v podobě Štefkové, Kyselé a Džumelové. La Comtesse nastupovaly s vědomím, že zatím ve FFL nezískaly ani jeden bod a určitě toto chtěly změnit a vzhledem k tomu, že mají ještě málo odehraných zápasu, tak se případně ještě „porvat“ o čtvrtou pozici zaručující boj o „bednu“.

La Comtesse Frenštát vs. Kočky Frenštát 7:3 (3:1/3:1/1:1)

Střely: 28:25

G+A LC: Strnadlová 3+2, Závadová 2+0, Macháčová 2+1, Ivanová 0+1, Vahalíková R. 0+1, Štěpánková 0+1

G+A Kočky: Džumelová 2+1, Kyselá 1+2

Nejlepší hráčky: Řezníčková / Džumelová

Zápas se odehrál v úplné pohodě bez nějakých situací, které by byly těžké na rozhodování, takže hra probíhala v poklidné a přátelské atmosféře. A již od začátku bylo zřejmé, že navrch budou mít La Comtesse, když jejich útoky „táhla“ zejména Strnadlová Jana, které ukázala v první třetině svou kvalitu a vstřelila celkem tři branky a během chvilky dostala do pohody La Comtesse 3:0, a když se k tomu přidala v bráně La Comtesse skvěle chytající Řezníčková, která měla super zákroky, ale ke konci třetiny přece jenom byla pokořena z hole Džumelová, která pálila do prázdné po kombinaci s Kyselou 3:1.

Druhá třetina a trošku se mohlo očekávat, že Kočky se dostanou do kontaktu, ale to se nestalo, jelikož La Comtesse navyšovaly vedení, když se po akci Štěpánkové sama před brankou prosadila Závadová 4:1, pak Strnadlová Jana pěkně našla Macháčovou 5:1 a pak po nahrávce Ivanové opět zavěsila Závadová 6:1. Na druhém koci excelovala Řezníčková v brance, která vychytala několik samostatných situací před její brankou, a když už byla překonána, tak jí pomohla branková konstrukce, ale stejně jako v první třetině na konci třetiny jí překonala Džumelová, která po předchozí akci Kyselá hrála dost důrazně a nakonec si míček ze skrumáže našla a zavěsila 6:2.

Třetí třetina a Kočky odehrály nejlepší třetinu, ale Řezníčková dnes měla svůj den a jasné akce vychytala a tak na druhé straně opět mohla zavěsit Macháčovou, ale nutno dodat, že tuto akci rozjela a skvěle nahrála Strnadlová Jana, která předložila míč Macháčové a ta už jen pohodlně dorazila do branky 7:2. Kočky se snažily a pořad chtěly dát branku a Kyselá se nakonec přece jenom dočkala, když nakonec vstřelila branku z nenápadné střely 7:3. To už se pomalu blížil konec a La Comtesse poprvé v sezóně zvítězily.  

 

Dne 20.01.2019- Pokračovala FFL třemi zápasy netradičně v neděli odpoledne. Dnes to byl taky trošku boj větších měst a to Frenštátu, Nového Jičína a Frýdku-Místku. Dnešní zápasy byly velmi zajímavé, kvalitní, náročné pro rozhodčího a prostě to mělo „štávu“. Prakticky jsme si všichni přišli na své. Nakonec všechny tři družstva vybojovaly jedno vítězství, takže po dnešním dni se všechny tři družstva obohatily o tři bodíky.

V prvním zápase změřily síly družstva Nového Jičína a Frýdku-Místku

FBC Frýdek-Místek vs. Black Panters Nový Jičín 5:2 (1:2/3:0/1:0)

G+A F-M: Tomášková 2+0, Volná 0+2, Magnusková 2+0, Urbanová 0+1, Jalcsová 1+0

G+A NJ: Vondráková 2+0, Blažková 0+2

Střely: 19/16

Nejlepší hráčky: Tomášková / Porčová

Podle postavení tabulky favoritem Frýdek-Místek, ale na hřišti naprosto vyrovnaná partie. Nový Jičín posílen o tři zkušené hráčky ukazoval od začátku, že to nebude mít F-M jednoduché a ještě k tomu první třetina byla vítězná pro Panterky, i když se za F-M individuálně, chladnokrevně prosadila Tomašková ze strany 1:0, tak poté jako přes kopírák prosadila hodně fyzicky, silově hrající Vondráková, která sice hraje fyzicky, ale čistě a dvakrát se prosadila velmi dobře 1:2.

Ve druhé třetině se sice Frýdek zlepšil, ale stále se hrála poměrně vyrovnaná partie a i Panterky hodně hrozily, ale postupem času se přece jenom některé akce Frýdku povedlo dokončit a celkem v této třetině rozvlnily síť třikrát a to Magnuskovou, opět Tomáškovou a Jalcsovou 4:2. Panterky měly své šance, ale od druhé třetiny v bráně Frýdku nastoupila Gereková, která opakovaně vytasila super zákroky a tak pomohla Frýku otočit skóre.

Třetí třetina a obraz hry je pořád stejný hodně vyrovnaný, Panterky bojují a mají své šance, ale Gereková vše zastaví. Na druhá straně jsou nějaké náznaky i brankářka Panterech chytá skvěle, ale nakonec střela z hole Magnuskové najde svůj cíl a konečný stav 5:2 sice je pro Panterky krutý, ale takový je prostě sport.

FBC Sokol Frenštát vs. FBC Frýdek-Místek 6:3 (2:1/3:1/1:1)

G+A Sokol: Halfarová 3+1, Čeladníková 1+0, Hrubá 0+1, Šelepová 1+0, Vávrová 1+0, Cahlíková 0+1

G+A F-M: Zlá 0+1, Jalcsová 1+0, Magnusková 1+1, Volná 1+1

Střely: 28/19

Nejlepší hráčky: Cahlíková / Gereková

Druhý zápas o opět pěkná podívaná. Sokol „nabušen“ o super hráčky, které každé střídání dávaly o sobě vědět. A ani jsme se nenaděli a Halfarová po individuální akci poslala Sokol do vedení 1:0. A po chvíli bylo ještě veseleji, když se prosadila Čeladníková 2:0. Frýdek se pomaličku zvedal a určitě nic nevzdával, když se dokonce z jedné akce prosadila Jalcsová 2:1. Do konce třetiny se hrálo již vyrovnaně na obě branky.

Druhá třetina patřila jednoznačně Sokolu, který jako první udeřil po individuální akci Šelepové, která se prosadila z bezprostřední blízkosti 3:1, ale Frýdek ještě kontroval z hole Magnuskové 3:2. Pak už Sokol začal na hřišti více dominovat a byl nebezpečnější a šance se kupily a poté i začaly padat branky, když se po pěkných akcích prosadila nejprve Vávrová a pak opět Halfarová 5:2. To dodalo Sokolu větší klid a prakticky hrál svou hru a Frýdek to měl těžké.

Třetí třetina a už se toho moc neměnilo, když hra byla vyrovnaná a malou naději ze začátku třetiny vykřesala Volná pěknou střelu k tyči 5:3, ale prakticky za chvíli opět ukázala své kvality Halfarová, která samostatnou akcí dovršila svou hattrick 6:3. Sympaticky se Frýdek nevzdala a snažil se do poslední sekundy, ale už další branka nepadla. Tímto Frýdek v letošní FFL poprvé okusil porážku v základní hrací době (doposud pouze na nájezdy).

Black Panters Nový Jičín vs. FCB Sokol Frenštát 4:3 (1:1/1:1/2:1)

B+A NJ: Svobodová 2+0, Blažková 1+1, Vondráková 1+1, Porčová 0+1

B+A Sokol: Šelepová 1+0, Vávrová 1+0, Halfarová 0+1, Čeladníková 1+0

Střely: 14/22

Nejlepší hráčky: Vondráková / Halfarová

Třetí a poslední zápas nabídl největší a nejdramatičtější zápletku. Podle prvního zápasu favorit Sokol Frenštát, ale Panterky měli jasnou taktiku a to si pohlídat první nejnebezpečnější čtveřici Sokolu a pak se uvidí :-). Taktiky šita a hned od první minuty plněna na sto procent, a když hned na začátku „frnkla“ Blažková, tak se Panterky dostaly do vedení 1:0. Následně se obraz hry strašně měnil a to zejména, že Panterky a Sokolky měly své jasně silnější útoky a podle toho to vypadalo, jak se hrálo. Protože tyto útoky na sebe moc často nenarazily a tak se chvíli hrálo před brankou Sokolu a pak zase před bránou Panterek a o navíc obě brankářky předváděly to nejlepší. Sokol měl své šance a nakonec se urodilo z takové nenápadné, když se z dálky prosadila Šelepová 1:1. Takový výsledek již vydržel do konce první třetiny.

Druhá třetina o opět stejná písnička a i výsledkově to bylo totožné, když se nejprve prosadila Svobodová z Panterek 2:1, ale do konce třetiny vyrovnala po kombinační akci Vávrová 2:2. Jinak brankářky opět ukazovaly své umění a hodně toho pochytaly a celkově se určitě makalo.

Třetí třetina a už to opět vypadalo na stejný scénář, že se bojovalo na obou stranách, ale z počátku branky moc nepadaly a až druhá polovina třetí třetiny přinesla rozuzlení, když holky ze Sokola hrály v šesti hráčkách v poli, když následoval samozřejmě trest na dvě minuty. Tuto šanci využily Panterky ke vstřelení branky z hole Vondrákové, které mířila přesně k zadní tyči 3:2. Sokolky se následně vrhly do útoku, a i když měly své šance, tak nakonec srovnaly trochu z takové nenápadné střely, ale z to byla naprosto přesná a od sítě propadl míč do brány z hole Čeladníkové 3:3. Už se pomalu schylovalo k nájezdům, ale Panterky zasadily rozhodující úder v poslední minutě, když vyraženou střelu dorazila do sítě opět Svobodová 4:3. Poslední půl minuta slibovala drama, ale k tomu nedošlo, protože zkušené hráčky Panterek držely míč na čepeli a Sokolu nedaly šanci ohrozit jejich branku.

Všechny tři zápasy měly svou vysokou kvalitu, byly hodně vyrovnané a velmi zajímavé.

 

Dne 11.01.2019 - Nabídla FFL poprvé po delší době souboj mezi „la comtesskami“. V minulém ročníku FFL La Comtesse poslaly do boje jedno družstvo, ale v prvním ročníku 2017 taky La Comtesse postavily dvě družstva a tak po více než roce došlo opět na zápas mezi dívkami a ženami z jednoho družstva, kdy jedno družstvo hraje pod názvem LC Origin a druhé pouze LC. A teď k rozdělení do družstev. Toto jsem učinil před soutěží já sám a osobně si stále myslím, že jsem obě družstva rozdělil rovnoměrně, když beru v úvahu věk, délka hraní, brankářské posty, tak si myslím, že jsem družstva rozdělil rovnoměrně. Samozřejmě dále hrají rozdíl určité faktory a to je nasazení, chuť se obětovat, hrací agresivita v soubojích (nemyslím zákeřnost), vyhovět si na hřišti a atd., ale jsem pořád názoru, že výše uvedené osobnostní faktory, by měly mít, nebo mohly by mít všechny.

Nejprve k sestavě Origin v obraně použiji oslovení dámy, jelikož Kostelníková, nováček Galková a Kubíčková opět průměrem v obraně přesáhly 40 let věku, nestydím se vyslovit tento věk, protože je to pro ně pocta, že to dokážou „mlátit“ i v tomto věku. Výhoda těchto dam je v tom, že pokud přijdou na hřiště, tak tam nechají všechno. V bráně žák, který chytá pouze chvíli a to Dominik Najzar (dali jsme mu šanci již podruhé). No a teď útok Origin co dodat Zdarsová to není třeba komentovat a pokud Kozová je v laufu a chce, tak je na úrovni Zdarsové, ale někdy u Kozové nastoupí „temná strana síly“ a nikdy nevíte. Třetí do party Holišová taky jí budu oslovovat dáma (podle věku) ta neváhá dorazit s Kubičkovou z dálky a na hřišti je smrtící v zakončení a samozřejmě na hřišti vydá opět ze sebe maximum. Jelikož nemohly hrát Sedláčková a Hutníková, tak holky s Origin šly do boje v šesti hráčkách v poli.

Sestava La Comtesse v bráně Řezníčková, která udělal velký progres a její přístup v posledním období je skvělý, což se samozřejmě projevuje, ale k Řezníčkové se ještě dostanu v hodnocení zápasu. Obrana Strnadlová Jana, Vahalíková Radka, Vahalíková Lenka. Začnu opět u dámy Radky Vahalíkové, která přišla a stále si chybně myslí, že je jen do počtu, ale to co ukazuje na hřiště je čisté umění a to, že hru čte, nefauluje a takticky je přesně, tam kde má být, že to umí pouze za tak krátkou chvíli je něco úžasného. Její dcera Lenka Vahalíková je prozatím největší příslib v obranně celého La Comtesse má ideální fyzické dispozice, jen je využít a přemýšlet. Strnadlová Míša chytá v brance, ale nepohrdne si zahrát i v poli a když hraje, tak umí přitvrdit a určitě není jen do počtu. V útoku Jana Strnadlová, jasné „eso“ největší talent La Comtesse, ale zřejmě bude nenaplněn, což je škoda, ale mohu se samozřejmě mýlit. Ve spojení s Kozovou a Zdarsovou pro soutěže ČFBU se mohlo jednat o „dynamic trio“. Ivanová hraje florbal hodně dlouho od počátku (Kočky) věk ideální, tak co více dodat. Kateřina Macháčová hodně podceňovaná holka, která umí a vždy je je na ní spolehnutí. Štěpánková nová holka, která zatím s florbalem, hokejkou a míčkem bojuje, ale jak jinak se to naučit. La Comtesse nastoupili celkem v sedmi hráčkách v poli, když chyběla Simona Zavadová

SKP Origin La Comtesse vs. SKP La Comtesse  8:3 (6:1/1:1/1:1)

střely: 26/10

G+A Origin: Kozová 3+2, Zdarsová 2+2, Holišová 3+0, Kostelníková 0+1, Galková 0+1

G+A LC: Strnadlová J. 1+1, Konvičková 1+1, Strnadlová M. 0+1

Nejlepší hráčky: Galková / Řezníčková

Samotný zápas nebudu už moc rozebírat, jelikož jsem se rozepsal výše, kde jsem vystihl všechny atributy a tak to pouze letmo sepíšu. První třetina rozhodla o celém zápasu, když Origin první třetinu vyhrály 6:1. Poměr střel 12:1. Souhra celé šestky Origin snesla veškeré přísná kritéria a asi vše podtrhla akce Kozové se Zdarsovou, když si mezi hráčky soupeřek čtyřikrát vyměnily přesně míc a poslední střela byla do prázdné brány, ale v této třetině úřadovala i Holišová a to zejména před bránou, která z první učebnicově pálila přesně pod „víko“. Prostě Origin všechny na hřišti věděly co dělat a šly si za svým a to ještě v bráně LC Řezníčková „vytasila“ několik super zákroků, které stály za oko diváka. Jelikož první třetina byly výsledkově tak rozdílná, tak v dalším dějství se sice opět Origin více dostávaly do šancí, měly pěkné akce, ale Řezníčková byla skvělá a musí se uznat, že LC se snažily ze všech sil v obraně a postupem času se dostávaly častěji do útoku, poměr střel se vyrovnal a výsledek druhé třetiny 1:1 vlastně vypovídá o tom, že hra se vyrovnala, ale Origin byly stále více nebezpečné, důraznější a agresivnější. V LC nejvíce hrozila Strnadlová Jana společně s Macháčovou, které se dostávaly do šancí a i pálily z větší dálky, ale i Dominik ukázal taky své umění. To že Strnadlová Jana a Macháčová, byly nejvíc nebezpečné, nasvědčuje taky ukazatel, že obě se postaraly o všechny tři branky. Třetí třetina byla prakticky ve stejném duchu jako ta druhá, přičemž opět Řezníčková chytala skvěle, proto taky byla vyhlášena nejlepší hráčkou LC. LC v útoku to měly těžké, protože obránkyně Origin hrály velmi dobře a hráčky si přebíraly a ještě k tomu dokázaly rozehrávat. Konečný stav 8:3 odpovídal předvedené hře Kozová a Holišová vstřelily tři branky. LC se sice snažily, ale k lepšímu výsledku tomu ještě něco chybělo.

 

Dne 08.01.2019 - Odstartovala FFL v roce 2019, která navazuje ještě na boje v roce 2018. Dnes se utkaly dvě družstva, když na svou předchozí výhru chtěly navázat Kočky Frenštát a proti nim se postavily holky z La Comtesse Origin. Kočky tentokrát nastoupili v jiné sestavě, než minule, když nechaly odpočívat zejména Kyselou a Střalkovou, ale aspoň dostaly šanci mladší „plejerky“, přičemž do pole Kočky nasadily devět hráček a v bráně jako vždy Štefkovou, ale Kočky neměly pouze mladší hráčky, když v útoku měly zkušené hráčky Smolanovou a Stachurovou v obraně Tkáčovou. A čím více o sobě dávají vědět v dresu Koček sestry Koňaříkové společně s Hallovou, Střeleckou a Rybářovou. A osobně dnes překvapila bojovností Ocelíková. Origin taky musel improvizovat a celkem se podařilo dostat do hry šest hráček do pole, když po delším zranění se objevila opět v sestavě Sedláčková a na poslední chvíli vůbec neváhala pomoct veteránka Radka Vahalíková, a v obraně opět bojovala „drsňačka“ Galková, takže v obraně dvě nové hráčky a po zranění Sedláčková věkový průměr dnešní obrany Origin 40 let!! . V útoku opět sice bylo „dynamic duo“, ale nikdo další, tak se do útoku po třech letech na chvíli vrátila Kostelníková a v bráně to jistila Strnadlová.

SKP La Comtesse Origin vs. Kočky Frenštát 9:3 (2:1/4:2/3:0)

Střely: 24:9

G+A Origin: Zdarsová 5+3, Kozová 3+3, Galková 1+0, Vahalíková 0+1

G+A Kočky: Stachurová 1+1, Smolanová 1+0, Hallová 1+0

Nejlepší hráčky: Zdarsová / Hallová

Dnes nebudu rozebírat zápas chronologicky, ale zaměřím se pouze na určité aspekty. Převaha Origin byla viditelná, ale z počátku to nebylo nic rozhodujícího, ale přece jenom Zdarsová společně s Kozovou svou kvalitou se dokázaly prosadit, přičemž některé společné akce nabízely i přísné ligové parametry. Zdarsová byla v posledním roce jednoznačně nejlepší hráčkou La Comtesse celkově je tahounem, takže společně s Kozovou to měly holky v obraně Koček těžké, ale pozor se spousty situací si Kočky v obraně poradili velice slušně a hlavně nadšením a bojovností byly všechny příkladem a je třeba ocenit tyto atributy, ale zkušenosti se prostě projevily. Taktéž je třeba Kočky ocenit, že dokázaly ještě do začátku druhé třetiny držet krok, když se držely do stavu 3:2. V průběhu druhé třetiny již už Origin odskočily. U Origin Sedláčková hrála, jako by snad ani neměla pauzu zaviněnou zraněním a Galková s Vahalíkovou na to, že jsou nováčci a ve svém věku, tak to klobouk dolů a ta bojovnost u starších dam je vždy jasná bez debaty. Galková dokonce vstřelila branku, když na své polovině vystihla přihrávku, makala přes celé hřiště a pak s jistotou trefila míč k tyči. Kostelníková se vracela jak zamlada, ale bohužel své šance neproměnila, ale pro tým hodně odmakala. U Koček v útoku byla nejvíce cítit samozřejmě dvojice Smolanová se Stachurovou, které obstaraly dvě branky a ještě se k nim přidala velmi dobře pohybově nadaná a šikovná Hallová. V obraně mě zaujala Ocelíková, která hrála velmi obětavě a v soubojích byla velmi vytrvalá a tvrdá. Další mladší hráčky Koček hrály taky obětavě a snažily se.

Myslím, že dnes si obě družstva zaslouží pochvalu a uznání.    

 

Dne 11.12.2018 - Si FFL „odškrtla“ poslední letošní mač. Proti sobě nastoupily dvě družstva z Frenštátu a to Kočky proti Sokolu, které společně s La Comtesse zatím odehrály zatím jako jediné všechny tři ročníky, a taky jsme svědky, jak se tyto družstva za pochodu mění. Kočky už jsem to někdy určitě zmiňoval, jsou družstvem s průkopnickými kořeny, jelikož ve Frenštátě florbal v kategorií žen odstartovaly a musí se jím uznat ta skutečnost, že stále florbal hrají, přičemž v jejích řadách jsou stále hráčky, které byly na začátku „zrození“. Sokol na druhou stranu je zase nejmladší družstvo ve Frenštátu, které vzniklo poměrně brzy po La Comtess a jednalo se v určité době o alternativu proti La Comtesse, ale vše vždy bylo korektní a zdravá konkurence přece neuškodí. V sestavách byly viditelné ztráty na obou stranách a to zejména zkušených hráček v podobě Smolanové a Vávrové, ale nechci křivdit i ostatním hráčkám, které chyběly, ale přece se jedná o hlavní postavy obou družstev.

Kočky Frenštát vs. FBC Sokol Frenštát 4:3 (0:1/3:1/1:1)

Střely: 22/19

G+A Kočky: Kyselá 2+1, Džumelová 2+0, Zemánková 0+1, Genzerová 0+1

G+A Sokol: Čeladníková 1+0, Šelepová 1+0, Hillová 1+0, Petrová 0+1, Cahlíková 0+1

Nejlepší hráčky: Kyselá / Klementová

Kdo čekal vyrovnanou partii, si klidně mohl vsadit veškeré jmění a od začátku začal tuhý boj o každý míček. Hra se přelévala z jedné poloviny na druhou a šance se taktéž střídaly na obou stranách. Brankářky tímto byly obě v plné permanenci, ale obě taktéž ukázaly, že mají formu, a jen tak nic nepustí. Více práce přece jen měla Klementová, když Kočky v útoku přece jen měly zkušenost v podobě Střalkové, Kyselé, Stachurové a Džumelové, přičemž zejména první dvě jmenované byly hodně nebezpečné, ale jejich pokusy Klementova zneškodnila vždy tak, že ani nevyrážela, a tak na další možnosti nedošlo. Na druhé straně se dobře prosazovala Čeladníková podporovaná i dalšími útočnicemi, ale jejich střely ze střední vzdálenosti nenašly svůj cíl. Za svou snahu nakonec byly Sokolky odměněny, když Petrová se neunáhlila a od mantinelu přesně nahrála Čeladníkové, která vyslala tvrdý projektil a bylo hotovo 0:1. Nicméně třetina byla vyrovnaná a Sokolky si z přehledem po vstřelené brance udržovaly náskok.

Druhá třetina a Sokolky viditelně chtěly ještě navýšit výsledek a více se tlačily do zakončení než v prvním dějství a šance určitě přišly, ale na druhou stranu v obranné fázi tímto vznikaly větší mezírky a Kočky měly taktéž své šance. Po jedné standartní situaci Kyselá trefila pouze tyč brány a jako by to byla předzvěst, že už se její „mířidla“ pomaličku seřizuji, ale nutno dodat, že Sokolky Kyselou velmi dobře bránily. Nakonec Kočky vysvobodila „šťastná“ střela, když Džumelová převzala nahrávku od Zemánkové a z otočky bez většího míření vystřelila do souboje před bránu, kde byla Kyselá, Klementová v bráně a bránicí hráčka, přičemž z nepřehledné situace nakonec pro všechny s překvapením vyplaval míč do branky 1:1. Další minuty byly opět vyrovnané, ale okénka v obraně Sokolek se více kupily a po jedné z chyb se klasicky prosadila kanonýrka Kyselá, která pálila přesně a výsledek otočila 2:1. Sokolky to nevzdaly a sympaticky bojovaly, Kočky měly taktéž i štěstí, ale za svou snahu Sokolky byly odměněny aktivní Šelepovou, která šla tak nebojácně za míčem, přičemž využila taktéž nedorozumění Kerberové s brankářkou Štefkovou a míč zametla do sítě 2:2. A opět to byla remíza a opět stejná písnička naprosto vyrovnané utkání, ale zkušenosti jsou prostě zkušenosti a trest ze strany Koček přece jenom přišel z hole Džumelové, která tak dlouho hrála aktivně a důsledně, až nakonec z nepřehledné situace pálila 3:2. To už do konce druhé třetiny moc času nezbývalo a tak se již druhá třetina dohrála za stavu 3:2.

Třetí třetina měla dvě rozdílné poloviny a to z počátku měly navrch Kočky, které měly své šance, ale Klementová vše lapila a tak dávala naději pro Sokolky. I když Kočky byly v tuto dobu lepší, tak se podařilo Sokolkám vyrovnat, když po ojedinělé nebezpečné akci vytěžily maximum a po pěkné akci Cahlíkové prostřelila vše přesně Hillová 3:3. Od této doby se ve třetí třetině role otočily a Sokolky se hnaly za vítězstvím a poprvé v zápase jasně Kočky přehrávaly a i na delší dobu Kočky zatlačily, měli několik nebezpečných střel, ale Kočky vše ustály s vypětím všech sil obrany a brankářky, ale přece jenom zápas rozhodly situace, které se staly necelé tři minuty před koncem, když hráčka Sokolek myslím Pavlisková obehrála tři hráčky Koček řítila se sama na brankářku, ale pálila doprostřed, kde byla brankářka a z protiútoku přišla rozhodující akce, když Genzerová, která předtím schytala několik ran míčkem, poslala míč Kyselé a ta vše vzala na sebe, tvrdě vystřelila a s notnou dávkou kanonýrského štěstí vsítila rozhodující branku 4:3. Sokolky se ještě snažili, vzaly si oddechový čas, nějaké střelecké pokusy tam byly, ale Kočky již zkušeně a obětavě výhru udržely.

Co naplat je to sport a je to o brankách. I když by remíza tomuto zápasu slušela, tak Kočky berou tři body. Pěkný vyrovnaný zápas a velmi důstojné zakončení FFL v roce 2018. Nicméně Freddy Mercury řekl „šou musí pokračovat“, tak tu šou v roce 2019 opět rozjedeme.

 

Dne 07.12.2018 - Pokračovala FFL předposledním zápasem v tomto roce a to mezi La Comtesse Origin a FBC Sokol Frenštát. Holky ze Sokola tradiční účastník této soutěže doposud společně právě s Origin jediné neporažené družstva. Origin dnešního dne šel se sedmi statečnými a to tedy v počtu jedné brankářky a šesti hráček s věkovým průměrem přes 35 let. Na druhé straně mladší hráčky v počtu 11 hráček do pole se zkušenou Vávrovou a Zemanovou. Halu jsme měli přichystanou dříve, takže se v 19:15 hodin mohlo jít na to.

La Comtesse Origin vs. FBC Sokol Frenštát 12:0 (2:0/5:0/5:0)

střely: 27/11

G+A Origin: Kozová 6+2, Zdarsová 4+4, Holišová 1+3, Kostelníková 1+2

Nejlepší hráčky: Zdarsová / Klementová

Podle počtu hráček a věkového průměru se dalo očekávat, že Sokol do toho pořádně „kopne“, ale Origin ukázalo, že tyhle dámy i ve svém věku mají stále co říct a Origin nemají v svém názvu náhodně a o něčem to napovídá. Nicméně karty byly rozdány jasně a osobně jsem očekával vyrovnanou partii.

První třetina a z počátku se tak nějak všichni „zahřívali“, ale všechno to skončilo tím, že ve druhé minutě se prosadily hlavní palebné zbraně Origin Kozová, která využila nahrávky Zdarsové 1:0. Pak to ještě bylo takové v menší intenzitě, ale již pomalu se ukazovala převaha Origin, které i v menším počtu více běhaly a další branka na sebe nenechala dlouho čekat a Kostelníková byla na svém místě přesně a zvýšila na 2:0. Další minuty už byly více s míčkem na hokejkách Origin, když se ještě řítila do konce třetiny sama na brankářku Kozová, která si brankářku položila, obehrála, ale netrefila pak branku, takže třetina skončila 2:0.

Druhá třetina to už byla naprostá dominance Origin, když tyto Sokolky zatlačili i na delší minuty na jejich polovinu a těm nedovolily se z tlaku vymanit a zákonitě přišly i branky a to celkem pět, když „sniperky“ Kozová a Zdarsová daly všechny branky a to Kozová tři a Zdarsová dvě 7:0. Sokolky se dostaly taky do palebných pozic, ale spíše z větší dálky, když Strnadlová Míša si dnes vše s jistotou všechno pohlídala a naprosto s přehledem a klidem. Skóre mohlo být i větší, ale brankářka Klementová ukázala v bráně Sokola taky své kvality.

Třetí třetina a kdo čekal, že Sokolky fyzicky začnou Origin „válcovat“, tak to se nestalo a veteránky jely pořád v plné aktivitě a skóre dále narůstalo, když se opět trefily Zdarsová a Kozová po dvou zásazích a taktéž i třetí útočnice Holišová se prosadila za svou snahu a bojovnost 12:0. Ke konci již Origin vše hrál pro nulu a Míša musela ukázat i nějaké své schopnosti, aby ji udržela a taky se tak stalo a výsledek 12:0 je sice nečekaný, ale plně zasloužený pro Origin.

Jak se ukázalo, na věku nezáleží a starší holky mohou tuto krásnou hru hrát a začít i v pokročilém věku, protože „tato soutěž je i pro starý“  a hlavně pro ty, kteří chtějí hrát a mít ze hry samotné radost.

 

Dne 02.12.2018 - Pokračovala FFL a to třemi zápasy, kdy do haly ve Frenštátě pod Radhoštěm dorazily celkem tři družstva. Tak bychom si to představovali nejraději, že o víkendu přijedou tři družstva, aby si zahrály mezi sebou a nikoliv dva zápasy po sobě dvě stejné družstva. Zase na druhou stranu jsme si řekli, že FFL budeme dělat „na míru“ všem a každý si může vybrat, když chce hrát a prostě v termín, kdy mu to nejvíce vyhovuje. Dnešního dne teda si tom mezi sebou „rozdaly“ tři družstva a to Black Panters Nový Jičín, La Comtesse Frenštát a FBC Frýdek-Místek. Prvotní plán zahrnoval zápas FBC Frýdek-Místek vs. La Comtesse, ale na žádost Nového Jičína jsme prohodili role Frýdku a Nového Jičína.

Takže první zápas nabídl zápas La Comtesse Frenštát vs. Black Panters Nový Jičín. Zápas družstev, které zatím „neurvaly“ ani jeden bod. Sestavy obou družstev nebyly úplné, ale na obou stranách se nakonec našlo sedm bojovníků o první body.

Black Panters Nový Jičín vs. La Comtesse Frenštát 4:2 (1:0/2:2/1:0)

Střely: 19/12

G+A NJ - Jeřábková 2+1, Adámková 0+2, Škývarová Jitka 1+1, Škývarová Daniela 1+0

G+A LC - Ivanová 1+0, Strnadlová M. 1+0, Vahalíková R. 0+1

nejlepší hráčky: Jeřábková / Ivanová

Velmi dobrý zápas mezi družstvy La Comtesse a Black Panters se rozehrál, byl vyrovnaný, plný nasazení a zajímavých situacích bylo nespočet na obou stranách, ale přece jenom Panterky byly trošku více nebezpečnější, ale Řezníčková vše pochytala. Nakonec po jedné z chyb ve středu pole vyslala na branku projektil Jeřábková, i když to nebyla střela nějak krásná, ale před brankářkou byl chumel a nakonec míč skončil v síti 1:0. Po této brance se to přelívalo na obě strany a Panterky vycítili svou šanci a stále hrály aktivně, ale pomaličku se začaly probouzet i La Comtesse, ale všechny střely brankářka spolehlivě pochytala a tak již do konce třetiny branka nepadla.

Druhá třetina už byla mnohem vyrovnanější a makalo se na obou polovinách, přičemž při jednom protiútoku se urvala Ivanová a střelou na zadní tyč srovnala 1:1, ale po chvíli opět po chybě na vlastní polovině tentokrát přesnou střelou Jeřábková vše řešila s přehledem a míček poslala do růžku branky a opět Panterky vedly 2:1. Za chvíli standartní situace La Comtessek a po signálu si míč vzala Michaela Strnadlová, která z oblouku pálila přesně 2:2. Už to vypadalo, že po druhé třetině bude stav vyrovnaný, ale Panterky přece jenom udeřily, když agilní Jeřábková nahrála před branku Škývarové Daniele, která pálila přesně a hlavně pohotově 3:2 a tak do třetí třetiny Panterky nastupovaly po psychické vzpruze.

Třetí třetina nabídla boj a La Comtesse to určitě nezabalily a bojovaly, jen jak to šlo, ale Panterky hrály velmi dobře v obranné fázi a navíc brankářka Panterek byla dnes v naprosté pohodě a chytala s lehkostí. K tomu se ještě Panterkám podařilo vstřelit branku, když Škývarová Jitka využila nahrávky Adámkové a bylo to 4:2. To už Panterky měly klid na svých čepelích a bez problému si došly pro první letošní body v podobě výhry 4:2.

Black Panters Nový Jičín vs. FBC Frýdek - Místek 3:6 (1:1/1:2/3:1)

střely: 8:41

B+A NJ: Blažková 1+0, Janíková 0+1, Škývarová Jitka 1+0, Jeřábková 1+0

B+A FM: Volná 2+0, Portešová 2+0, Švantnerová 0+1, Špačková 1+0, Magnusková 1+0, Zlá 0+1

nejlepší hráčky: Blažková / Volná

Druhý dnešní zápas nabídl, nebudu se bát říci letošního favorita FFL a to Frýdek-Místek proti Black Panters, ale pozor Panterky se lepší zápas od zápasu a neradno je podceňovat, i když tato měly 15 minut přestávku, tak pak se vidělo, že Panterky mají dostatek sil.

První třetina a hned v úvodu velký šok pro F-M, když se urvala panterka Blažková, která chladnokrevně zavěsila 1:0, ale Blažková i pak hrála neskutečně a Panterky vsadili na kvalitní defenzívu podpořenou brankářkou, a když k tomu ještě F-M v úvodu trefil ze své šance pouze břevno a pak ještě při další šanci spojnici branky, tak to Panterky vzadu zavřely a F-M měl problém se prosadit, i když měl herní a kombinační převahu, ale docela dlouho se nemohl prosadit a až v druhé půli první třetiny se po několika pokusech poprvé prosadila Volná po pěkné akci 1:1. Pak opět Frýdek kombinoval a Panterky dobře bránily až na hranici obětavosti a Blažková s Jeřábkovou tomu udávaly tón, jak se má bránit a když se k tomu přidaly i další hráčky, tak jsme viděli velmi zajímavou partii, která po první třetině skončila 1:1.

Druhá třetina a obrázek pořád stejný Frýdek se snaží a Panterky bojují za cenu i pouhého vyhazování, ale občas i zahrozí, ale v plné permanenci je brankářka Panterek, která hodně toho chytí, ale přece na některé akce je přece jenom krátká, když se prosadí za Frýdek Špačková a pak podruhé v zápase Volná 1:3. Už se zdá, že Frýdek dosáhl klidu a bude jen navyšovat, ale jeden protiútok, faul a Panterky mají nájezd, který jednoduše a efektivně promění Škývarová Jitka 2:3. A je to opět o jednu branku a může se stát cokoliv a Panterky drží stále Frýdek v nejistotě až do konce druhé třetiny.

Třetí třetina opět se hraje za stejného scénáře a Frýdek se po chvíli raduje z branky, když se uvolní Portešová a pálí tvrdě a přesně 2:4. Opět se čekalo, že Frýdek konečně už bude v klidu, ale to se nestalo, když Jeřábková využila zaváhání brankářky a z otočky backhandem snížila opět na rozdíl jedné branky 3:4. Od této doby asi dvě minuty se to vše najednou začalo hecovat a i se přitvrdilo, ale nebylo tam nic zákeřného a jelo se na plné obrátky a i Frýdek konečně musel ukázat svou kvalitu a potrestal Panterky za to, že ty za vidinou získání bodu více otevřely hru a potrestaly je Portešová a Magnusková 3:6 a takový stav zůstal až dok konce. Panterky si zaslouží pochvalu za bojovnost.

FBC Frýdek - Místek vs. La Comtesse Frenštát 9:3 (4:1/1:0/4:2)

Střely: 31/12

G+A FM: Portešová 1+0, Koláčková 1+1, Vlachovská 2+0, Jalcsová 0+1, Volná 2+1, Magnusková 2+2, Špačková 0+2, Tomášková 1+1,

G+A LC: Ivanová 1+1, Štěpánková 1+0, Strnadlová J. 1+0, Galková 0+1

nejlepší hráčka: Jalcslová / Vahalíková L.

Poslední zápas dne svedl proti sobě Frýdek a La Comtesse, které na poslední chvíli přišla posílit Jana Strnadlová. Opět 15 minut přestávka a šlo se na to.

První třetina a po pár sekundách Frýdek vedl, když po pěkné akci prostřelila vše Portešová 1:0. Obraz hry byl podobný, jako když prostě hraje Frýdek, který tvoří a kombinuje a soupeři brání a hrají na protiútoky a jeden zrovna La Comtesse vyšel, když Ivanová vybojovala, pádila na brankářku a zavěsila 1:1, že by se opakoval scénář z předešlého zápasu? Bohužel pro La Comtesse nikoliv, protože Frýdek ukázal pak svou kombinační schopností jak kvalitní celek to je. Nejprve se trefila Vlachovská pak Volná a do konce první třetiny ještě Magnusková a bylo to 4:1. Vše to bylo po vědomých akcích a ještě další šance zmařila Řezníčková. La Comtesse se snažily, makaly, ale prostě nebylo i štěstí při zakončení.

Druhá třetina a La Comtesse ukázalo v dnešní den nejlepší třetinu, když se osmělily a útočili, střílely a byly sakra nebezpečné, ale střelecký prach nebyl asi kvalitní. To, že La Comtesse přidaly, se projevilo i v tom, že Frýdek se již moc do šancí nedostával a měl problém se prosadit, i když La Comtesse nakonec branku v této třetině nedaly, tak ji hrály opravdu dobře, ale Frýdek přece jenom jednu branku v této třetině proměnil a to z hole Volné, která z rohu pálila opravdu přesně do růžku 5:1.

Třetí třetina opět sympatický výkon La Comtesse, ale Frýdek byl již v komfortní zóně a zápas kontroloval a po třech brankách Tomáškové, Magnuskové a Vlachovské vedl 8:1 a už vše kontrolovaly. La Comtesse nic nevzdaly a po akci Ivanové se v tísni a hlavně pohotově prosadila Štepánková 8:2, ale hned na druhé straně přesně pálila Koláčková 9:2. Frýdek si ještě minutu před koncem vzal oddechový čas a zkusil hrát bez brankáře k dokonání desítky, ale do hry bez brankáře se moc nedostaly a navíc ještě inkasovaly z hole Strnadlové Jany, když tato z oblouku nakonec přesnou ránou propálila z dálky vše 9:3.

Dnešní body byly teda rozdány a další kolo nenechá na sebe dlouho čekat a FFL jede v plném proudu dále. Dnes dobré výkony, nasazení, bojovnost a pěkné akce.

Dne 27.11.2018 - opět pokračovala FFL a to zápasem mezi Kočky Frenštát a La Comtesse Origin. Na obou stranách bylo několik absencí, které se nakonec projevily více na družstvu Koček Frenštát, které i přes prohru sympaticky bojovaly až do poslední sekundy, bojovaly, nehrály zákeřně a prostě vše ustály s elegancí a grácií, a tak to má být. Taktéž doplatily na produktivitu, ale to se určitě časem zlepší. Origin ukázaly poprvé své možnosti a uvidíme, jak se veteránkám spojené s mládím bude dařit dále.

La Comtesse Origin vs. Kočky Frenštát 18:2 (6:2/1:0,11:0)

střely: 47/16

G+A Origin: Kozová 5+7, Zdarsová 5+3, Holišová 5+2, Macháčová 2+2, Kostelníková 1+2, Kubíčková 0+2

G+A Kočky: Střelecká 1+0, Kyselá

nejlepší hráčky: Zdarsová / Smolanová

 

Dne 11.11.2018 - se do bojů o FFL 2018/2019 zapojilo i poslední družstvo a to druhá polovina La Comtesse a to pod názvem Origin. Jedná se o družstvo starších hráček s věkovým průměrem 35 let, což je opravdu hodně, ale neznamená, že když jsou holky sice starší, tak tím florbal hrají dlouho. Prakticky průměr hraní florbalu je stejný jako u dalších, což je třeba ocenit, protože je jednoduší začít hrát florbal v 15ti letech, nebo po třicítce, kterých je takových v La Comtesse Origin celkem pět, no skoro šest. V sestavě La Comtesse byli celkem tři noví hráči. Prakticky největší problém byl vyřešit rébus, koho dát do branky, jelikož si moc vybírat nemůžeme a tak jsme to vyřešili úplným nováčkem, když stálé brankářky nemají čas chytat. A říct soupeři, že nemůžeme hrát kvůli brankáři, si myslím není správné, když prostě brankáře nemáme, tak někoho povoláme a jde se hrát. Jako soupeř přijelo velmi mladé a sympatické družstvo Black Panters Nový Jičín, které svým věkem je zase v soutěži jednoznačně nejmladší, ale tato soutěž není pro staré nebo mladé, ale pro všechny. Black Panters již mají za sebou svou premiéru ve FFL 2019, když změřili své síly s Kočky Frenštát, kde sice prohráli, ale ukázaly bojovného ducha, radost z florbalu a samozřejmě i florbalové umění.

La Comtesse Origin vs. Black Panters Nový Jičín 8:4 (3:3/2:1/3:0)

Střely: 27/9

G+A La Comtesse: Holišová 2+0, Kubíčková 0+2, Hutníková 1+1, Zdarsová 4+1, Kozová 1+2, Kostelníková 0+1

G+A Black Panters: Škývarová D. 2+0, Stočková 0+1,Svobodová 1+0, Jeřábková 1+1

Nejlepší hráčky: Kozová / Stočková

K samotnému zápasu lze uvést, že tempo nebylo nijak závratné a ze začátku se obě družstva herně hledaly, ale z první střely na bránu, kterou Panterky vyslaly, tak hned tato střela rozvlnila síť 0+1. Po chvíli se podařilo La Comtesse vyrovnat Holišovou 1:1 a po chvíli se prosadila i Hutníková a obrat byl dokonán 2:1, jenže Panterky držely krok, střílely přesně na bránu a dvakrát za sebou udeřila Škývarová Jitka a opět šly do trháku Panterky 2:3. Vedení Panterkám nakonec nevydrželo do konce třetiny, když se prosadila Zdarsová po pěkné akci s Kozovou 3:3.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu, i když už La Comtesse hrálo více kombinačně, ale Panterky se stále držely, ale přece jenom La Comtesse dvakrát udeřilo a to dvakrát z hole Zdarsové, která byla velmi agilní 5:3. Panterky bojovaly a hlavně soustředily na dobou obranu a sem tam zahrozily, když se přece jenom ve skóre dostaly na dostřel, když individuální akcí se prosadila Jeřábková 5:4. La Comtesse již měly herní i střeleckou převahu, ale brankářky Panterek stále držely naděje na dobrý výsledek a tak do konce třetiny již žádná branka nepadla.

Třetí třetina již byla jasně v režií La Comtesse, které se jak kdyby pomaličku zahřívaly, no přece se jedná už i starší paní, ale brankářka Panterek vytasila hodně zákroků v této třetině, ale poměr střel 12:3 mluví za vše a to ještě hodně střel minulo bránu nebo konstrukci branky. Nakonec se La Comtesse v této třetině prosadily třikrát a to nejprve Holišovou, opět Zdarsovou a nakonec i Kozovou 8:4.

La Comtesse Origin vs. Black Panters Nový Jičín 11:4 (4:1/4:2/3:1)

Střely: 40/7

G+A La Comtesse: Kozová 3+1, Holišová 1+2, Hutníková 3+1, Galková 0+4, Zdarsová 3+2, Kostelníková 1+0

G+A Black Panters: Svobodová 2+0, Škývarová D. 1+0, Pšenicová 0+1, Škývarová J. 1+0

Nejlepší hráčky: Kozová / Svobodová

Druhý zápas se již nesl v duchu, že La Comtesse jakoby se rozehrály a kombinovaly, byly hodně na míčku, ale Panterky nic nezabalily a v rámci svých možností příkladně bránily a snažili se jít i do útoku, ale La Comtesse již byly v laufu a prakticky byly pasáže, kdy Panterky zavřely před brankou a na bránu šel jeden projektil za druhým a samozřejmě bylo otázka času, kdy se prosadí a hned ze začátku to bylo již 2:0, když se prosadila Kozová a Hutníková, pak sice na chvíli Panterky zastavily útočné snažení La Comtesse a korigovaly Svobodvou 1:2, ale po chvíli se opět do toho La Comtesse opřely a když se prosadila Hutníková a Holišová, tak po konci první třetiny svítilo na tabuli skóre 4:1.

Druhá třetina se stále nesla ve stejném duchu a spousty šancí La Comtesse zazdily nebo je vychytaly brankářky, ale stejně se prosadily Zdarsová a Kostelníková 6:2, pak ale zase začaly Panterky „kousat“, když se prosadila Škývarová Daniela 6:3, na to odpověděly La Comtesse dvěma góly Zdarsovou a Hutníkovou 8:3, ale další střely vychytaly brankářky Panterek společně s dobrou obranou, kdy toho i hráčky hodně zastavily.

Třetí třetina stejný obrázek a velké pálení šancí La Comtesse a přes nespočet šancí se prosadila dvakrát Kozová 10:3, na druhé straně se prosadila Škývarová Jitka 10:4 a poslední tečku zápasu dala dnes nejlepší hráčka na hřišti Zdarsová 11:4.

Zápasy se nesly v pěkné přátelském duchu, bez konfliktů a všichni se věnovali pouze florbalu. Hra Panterek se hlavně v obranné linií lepší a sezóna je dlouhá a každý zápas hráčky posouvá výše. Panterky mají velký potenciál a jen u toho vydržet a u La Comtesse jsme konečně našli pozici pro nováčka Markétu Galkovou a to v obraně.

 

Dne 04.11.2018 - Opět pokračovala naše „malá“ FFL, přičemž se dnes představilo poprvé družstvo FBC Frýdek-Místek. Podle mého odhadu největší favorit soutěže, ale florbal je krásny v tom, že se může stát cokoliv. Nicméně dnes na sebe narazily dvě družstva z jiných světů a to místní první florbalový klub Kočky Frenštát, který to tady ve Frenštátě všechno v ženském florbalu odstartoval, hrají pouze pro radost a některé členky hrají chvíli, ve vyšším věku a hlavně, že z toho mají radost a proto byla FFL vytvořena, aby tyto hráčky mohly zažít i to nějaké menší „vzrůšo“ v podobě takové soutěže. Na druhé straně, převážně juniorky z Frýdku-Místku, které mají všechno před sebou, nějakou dobu již spolu hrají a reprezentují své město v juniorské lize v rámci ČFBU, takže jak jsem již psal výše favorit sice byl jasný, ale vše začíná 0:0 a jak odbylo 10:20 hodin, tak se šlo na to.

Kočky Frenštát vs. FBC Frýdek-Místek 5:4 po sam. nájezdech (1:2/2:1/1:1) (2:0)

Střely: 15:25

G+A Kočky: Kyselá 2+0 a roz. nájezd, Stachurová 1+1, Střalková 0+1, Džumelová 1+0

G+A F-M: Poitešová 2+1, Volná 2+0, Švantnerová 0+2,

nejlepší hráčky: Džumelová / Volná

První třetina hned od začátku ukázala, že to bude pěkný zápas, i když holky z Frýdku měli více míček na svých čepelích, tak Kočky svědomitě bránily a makaly na plné obrátky. Přičemž, když se holky z Frýdku dostaly na dostřel, tak hodně pokusů srazily obránkyně Koček, nebo vše sama vyřešila Štefková v bráně, ale Kočky taktéž začaly „kousat“, když měly své kontry s to hlavně ze strany Kyselé, Střalkové a Stachurové. Kombinačně na tom byly lépe holky z Frýdku a v polovině třetiny po jedné z kombinací se prosadila Poitešová 0:1. Pokud se měly holky uklidnit, tak je Kočky po chvíli vyvedly z míry, když Džumelová svým důrazem si šla pro branku a srovnala 1:1. Nakonec přece jenom do konce třetiny holky z Frýdku ještě utekly a po opět pěkné akci Poitešová rozvlnila síť 1:2.

Druhá třetina a opět stejný obrázek, když holky z Frýdku si lépe nahrávaly a kombinovaly, ale Kočky zase dřely, jen jak to šlo a pokud mohly, tak hned šly do útoku. Svou převahu Frýdek využil v první polovině třetiny, když dobře hrající Volná po kombinaci pálila přesně 1:3. Už to vypadalo, že toto bude již zlom a odpor Koček tím padne, tak to neříkejte Kyselé, která nejprve proměnila po signálu standartní situaci 2:3 a pak ještě do konce třetiny po své typické akci srovnala na 3:3, to už se hrálo regulérně vyrovnaně, tak stav odpovídal, ale již další branky do konce třetiny nepadly.

Třetí třetina a už do toho trošku Frýdek „šlápnul“ a na bránu Koček šel jeden projektil za druhým, ale pevná hradba držela, a když něco prošlo, tak brankářka vše vyřešila. Nicméně nakonec Frýdek přece jenom opět Volnou šel do vedení po nekompromisní bombě 3:4. Kočky se ještě nezdávaly a pro svou snahu se jim nakonec podařilo vyrovnat, když hodně dobře hrající Stachurová svou bojovností zaslouženě vyrovnala 4:4. Remíza byla pro Kočky velmi cenná a tu již udržely do konce základní hrací doby a poté se poprvé v dějinách FFL šlo do nájezdů. Nejprve Kyselá se štěstím proměnila, na druhé straně Švantnerová pouze trefila tyč, dále Stachurová mířila přesně a tvrdě do růžku a Poitešová nakonec svou kličku nezvládla a Kočky mohly slavit vítězství 5:4 po nájezdech.

Nechci říkat, že David srazil Goliáše, ale všechno je možné ve florbale. Pěkný zápas s dvěma různými styly hraní.

Kočky Frenštát vs. FBC Frýdek Místek 3:12 (1:4/1:3/1:5)

Střely: 14:30

G+A Kočky: Střalková 1+1, Stachurová 1+0, Smolanová 0+1, Kyselá 1+0

G+A F-M: Poitešová 4+2, Tomášková 2+2, Švantnerová 2+1, Volná 3+1, Magnusková 1+0, Štefková 0+1

Nejlepší hráčky: Kyselá / Poitešová

Druhý zápas z počátku kopíroval ten první, když vše probíhalo podle stejného scénáře a nebylo divu, že do vedení se dostal Frýdek, když svůj střelecký účet opět načala Poitešová po klasické pěkné kombinaci 0:1, ale opět Kočky dokázaly úder vrátit zpět, když agilní Stachurová srovnala se štěstím 1:1, ale tomu šla naproti a branka byla sice těsná, ale byla a děkujeme divákům, že nám pomohli určit, že to byla branka o to více se cenní, že se jednalo o diváky z Frýdku. Od této doby to pomaličku Frýdek začínal rozjíždět a už bylo vidět, že Kočky toho mají dost a první zápas jim vzal hodně sil. Naproti tomu Frýdek si byl čím dál více jistější a útočil vědomě s kombinací a následně třikrát do konce třetiny udeřil, když se jednalo především o akce nejlepších hráček a to nejprve z hole Tomáškové, dále Volné a poté opět Pouitešové a bylo to 1:4. Tyto hráčky hrály opravdu dobře kombinačně a i střelecky se již více dařilo.

Druhá třetina ukázala z počátku malý závan ze strany Koček, když Střalková utekla a s jistotou snížila na 2:4, ale pak to přišlo a Frýdek začal totálně dominovat a vstřelil další tři branky po společných akcích a to Švantnerovou, Volnou a hattrick dokončila Poitešová. Kočky se snažily, ale už to moc nešlo a tak po druhé třetině svítil na tabuli stav 2:7.

Třetí třetina to už byla opět dominance Frýdku, který vstřelil dalších pět branek a ke konci už to byl tak trochu koncert, hattrick dokončila taktéž Volná, jednu branku přidala Poitešová, Švantnerová, Tomášková, Magnusková. Za Kočky nakonec přece jenom svou branku vstřelila bomberka Kyselá, ale to už byla pouze kosmetická úprava.

V tomto zápase Frýdek ukázal poprvé svou sílu a to, že prognózy ukazují, že bude hrát vysoko se tedy naplnily, ale přece jenom je Kočky dokázaly v prvním zápase zaskočit a další zápasy začínají 0:0, tak uvidíme.

 

Dne 28.10.2018 - si daly dostaveníčko další dvě družstva v rámci FFL a to družstvo TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm a do boje taktéž vyrazila půlka srdce domácího družstva a to La Comtesse, ale kdo je vlastně domácí, když se potkaly dvě družstva z Frenštátu pod Radhoštěm. Nicméně charakterizovat půlku srdce La Comtesse, které hrálo dnes je velmi jednoduché, když se jedná o mladší polovinu, kde taktéž najdeme veteránku a dva úplné nováčky. TJ Sokol Frenštát dnes dorazil v početné sestavě, když bylo poznat, že již taktéž do svých řad naverboval zkušené hráčky, jak v poli, tak na postu brankáře.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o neděli a bylo by škoda odehrát pouze jedno utkání, tak byly delegovány dvě utkání po sobě s 15 minutovou pauzou mezi zápasy.

1. zápas

La Comtesse Frenštát pod Radhoštěm vs. TJ Sokol Frenštát 1:3 (0:0/1:2/0:1)

Střely: 23:26 (8:7/7:9/8:10)

G+A La Comtesse: Strnadlová Jana 1+0, Řezníčková 0+1

G+A Sokol: Vávrová 0+3, Čierníková 1+0, Kleckerová 1+0, Halfarová 1+0

Nejlepší hráčky: Závadová / Klementová

První zápas hned od začátku ukazoval, že se bude jednat o velmi vyrovnanou partii a pohledný zápas, kdy budou rozhodovat maličkosti. Patrné bylo, že v obou táborech jsou hráčky zkušenější, které předváděly přehled, ale bylo taktéž vidět, že ty méně zkušené se do toho opřely a makaly. Místy bylo vidět daleko větší nasazení, než na zápasech ČFBU, za což jsem rád, protože tím se kvalita soutěže jen stupňuje. Jelikož byl zápas vyrovnaný, tak si šance vytvářely obě družstva, ale brankářky společně s obranou vše zlikvidovaly a tak první dějství žádnou branku nepřineslo.

Druhá třetina ta už byla na branky bohatší, když jako první vstřelilo branku družstvo La Comtesse a to svou klasickou akcí díky Jany Strnadlové, která využila výhoz brankářky Řezníčkové 1:0. Bohužel to byla pro La Comtesse poslední radost v prvním zápase, jelikož od této doby to brankářka Klementová ze Sokola zavřela, přičemž proti agilní Závadové se opakovaně zapotila, ale již držela jako skála. Toho dokázaly holky ze Sokola využít a ještě do konce třetiny výsledek otočily ve svůj prospěch, když začala úřadovat Vávrová, která nejprve našla Čierníkovou 1:1 a po chvíli Kleckerovou, které pálili hned a přesně 1:2. La Comtesse hrály sympaticky a bojovaly, ale bohužel dobré akce se nedařilo dotáhnout a tím již do konce třetiny žádná branka nepadla.

Třetí třetina a holky ze Sokola si poměrně výsledek hlídají, ale zejména Závadová s Janou Strnadlovou ohrožují branku Sokolek, ale buď je to vedle, nebo není štěstí. Holky ze Sokola, ale stále taktéž ohrožují branku La Comtesse a Řezničková musí taktéž ukázat, co už se naučila. Ve třetí třetině ještě La Comtesse dostává výhodu přesilové hry, ale to si zkušené hráčky pohlídají. Jen co se La Comtesse snaží nadechnout k závěrečnému tlaku, tak Vávrová opět vykouzlí super přihrávku a Halfarová opět pálí pohotově a přesně 1:3. La Comtesse se snaží, ale Sokol už zkušeně nedovolí nějaké ohrožení branky a vyhrává zápas.

2. zápas

La Comtesse Frenštát pod Radhoštěm vs. TJ Sokol Frenštát 2:4 (1:0/0:2/1:2)

Střely: 17:27 (7:9/6:8/4:10)

G+A La Comtesse: Vahalíková Lenka 1+0, Strnadlová Jana 0+1

G+A Sokol: Vávrová 1+2, Čeladníková 1+0, Kleckerová 1+0, Hillová 1+0

Nejlepší hráčky: Strnadlová Jana / Vávrová

Druhý zápas a na straně Sokola žádná změna, však vítězná sestava se nemění, ale na straně La Comtesse je jedna nucená změna, když Řezníčková není schopna již pro bolesti zad odchytat zápas a tak rychle se do branky posune Strnadlová Míša.

Druhý zápas se nesl úplně ve stejném duchu jako ten první a nikdo nikoho víceméně nepřekvapil a sympaticky se hrálo pořád ve velmi solidním tempu. Střelecky je v první třetině aktivnější Sokol, ale nakonec se radují z první branky opět La Comtesse, když Macháčová, tak dlouho otravuje u soupeřovy branky, až v chumlu dojde při pokusu o bránění o vlastní branku 1:0. Poté se hraje opět vyrovnaně, ale nějaké velké šance se nerodí a tak první třetina skončí vítězně pro La Comtesse.

Druhá třetina a už jde pomalu vidět, že síly docházejí, ale stále se hraje velmi dobré tempo a aktivnější je Sokol, když tento opět jako v prvním zápase otočí vývoj utkání, když Vávrová opět nezištně najde Čeladníkovu a je vyrovnáno 1:1 a pak sama Vávrová využije okénko v defenzivní činnosti La Comtesse a je obrat dokonán 1:2. Pak se opět maká naplno, ale obě brankářky drží naděje svého týmu a již další branka nepadne.

Třetí třetina, a jestli La Comtesse chtěly ještě zabrat a výsledek otočit, tak začátek se jim hrubě nepovedl a hned na začátku Vávrová opět nahrává přesně a Kleckerová pálí do prázdné branky 1:3. La Comtesse má co dělat, ale pořád se nic nedaří a dokonce mají opět přesilovou hru. Nakonec se konečně urodí, když Vahalíková Lenka po několika předešlých pokusech pálila do nebes, tak své mířidla upravila a vše propálila do sítě 2:3. Na drama bylo vše nachystáno, ale opět přišla po chvíli studená sprcha, když po nedorozumění obrany s brankářkou La Comtesse padla kuriózní branka a bylo to 2:4. Na obrat již nebylo moc času a Sokol si opět vše pohlídal a opět tak zvítězil.

Za sebe mohu uvést, že oba zápasy byly moc pěkné, vyrovnané a nasazení bylo velmi dobré. Tyto zápasy zvedly laťku hodně vysoko.

 

Dne 23.10.2018 - odstartoval třetí ročník FFL 2018/2019 do kterého se přihlásilo rekordně šest družstev a hned v úvodním zápase se nám představil nováček Black Panters z Nového Jičína a všichni jsme byli v očekávání, jak první jejich vystoupení dopadne, když jako soupeře v prvním zápase měli první a průkopnické florbalové družstvo žen ve Frenštátě pod Radhoštěm a to místní Kočky Frenštát.

Družstvo Black Panters Nový Jičín je teprve na začátku své dlouhé cesty, které je tvořeno pouze hráčky školou povinné, takže mladší slečny a k tomu ještě mladší dívenky, ale jak se říká je třeba diamant brousit, hned od začátku a každý zápas je zkušenost k nezaplacení. Takže po vlažnějším rozcvičení se šlo na to a letošní FFL tak mohla být odstartována a tím začala pouť několika měsíců společné zábavy s rozuzlením v květnu 2019.

Kočky Frenštát vs. Black Panters Nový Jičín 12:2 (3:2/7:0/2:0)

střely: 35/19 (13:10/11:7/11:2)

G+A Kočky: Kyselá 7+0, Smolanová 2+2, Stachurová 2+1, Zemánková 1+1, Štefková 0+1, Střalková 0+3, Píchová 0+2

G+A Black Panters: Blažková 1+0, Škývarová 1+0

Hráčky utkání: Viktorie Štefková a Jana Stočková

V první třetině se prvně do toho opřely Kočky, ale Black Panters se nenechaly a od začátku se nebály, nehráli žádnou jistotu v obraně a taky se vrhaly do útoku. Nicméně Kočky ze začátku přece jenom ukazovaly svou zkušenost a dostávaly se více do zakončení a hlavně nebezpečnějšího, přičemž po chvíli se ujaly vedení, když sehraná dvojice Stachurová se Smolanovou proměnili svou souhru 1:0. Za chvíli si obě role vyměnili a bylo to 2:0 a vypadalo to, že to bude snadné utkání, ale pak začaly vystrkovat drápky Panterky a to zejména Blažková, která byla nejvíce doplňována Škývarovou, které se nejčastěji dostávaly do zakončení, ale i ostatní Panterky makaly a po jednom z faulů Blažková využila standartní situace a snížila na 2:1. Dále se hra přelévala z jedné strany na druhou, přičemž se hlavně činila brankářka Panterek, která vychytala jasné šance Koček a tak přišel trest, když se Škývarová uvolnila za brankou, odběhla do rohu a z otočky propálila vše a bylo srovnáno 2:2. Bohužel pro Panterky od této doby už neměly štěstí v koncovce a střelecký prach neměl potřebné grády. To na druhé straně se pomalinku dostávala do ráže druhá útočná dvojice Koček Kyselá se Střalkovou, ale ještě nejprve ukázala své sólo Zemanová, která převzala míč od své brankářky, prošla až na druhou půli do palebné pozice, rána jak z děla a bylo to tam 3:2.

Druhá třetina ta už byla v plné režii Koček, když v této třetině nasázely celkem sedm branek a z toho čtyři bomberka Kyselá, která vstřelila čtyři branky a zejména těžila z práce a nahrávek Střalkové k tomu se opět přidaly Stachurová se Smolanovou, které si opět akce prohodily a měli i další akce, ale tyto brankářka Stočková se svou kolegyní Adámkovou vychytaly a jelikož na druhé straně Štefková taktéž dobře chytala, tak další branky nepadly, i když zejména Panterka Blažková zlobila pořád a neustále.

Třetí třetina již ukázala, že Kočky trochu polevily, ale do obrany si pořád dávaly pozor a moc střel na svou branku již nepustili, ale snaha Panterkám se nedá upřít, ale stejně v této třetině byly dvakrát potrestány z hokejky Kyselé, která svůj účet uzavřela na sedm branek, když u tohoto jí opět sekundovala Střalková. Konečný výsledek 12:2 byl obrazem předvedené hry, když zkušenost se projevila, ale dravé mládí ukázalo drápky a určitě dojde k progresu, a kdo ví, příště se opět začíná 0:0.

Takže v prvním měření sil ukázaly větší drápky Kočky, ale Panterky se nemusí za nic stydět. Navíc, vzhledem k mladému věku, už teď velmi sympatické družstvo, které si na nic nehraje a jde vidět z hráček radost ze hry a zaujetí.

 
 

 

Poslední fotografie


Kontakt

Jakub Lid

733544727

DarthJakub@seznam.cz

Archiv

Kalendář
<< říjen >>
<< 2020 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Statistiky

Online: 1
Celkem: 176001
Měsíc: 2966
Den: 94