Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reporty zápasů

22. 5. 2017

20.6.2017 - Tak a máme vše oficiálně za sebou a můžeme důstojně uzavřít první ročník FFL 2017 a stejně nám to všem nedalo a ještě jednou jsme se naposledy sešli v Městské hale, kde jsme při příležitosti zakončení FFL 2017 odehráli dvě přátelské utkání a to La Comtesse vs. Kočky Frenštát a Kočky Frenštát vs. TJ Sokol Frenštát. Oba zápasy byly jako den a noc, když první zápas byl velmi chudý na branky a druhý naopak byl velmi bohatý na branky a diváci, kteří si našli cestu si přišli na své. Celkové hodnocení jsem již psal dříve a tak jen mohu uvést, že jsee skvěle a příjemně zakončili tento počin a nebudeme spát a pomalu chystat další ročník, kterým se budeme snažit opět poskytnout lepší a kvalitnější soutěž i s play-off, kdy všichni jsou pro, tak proč do toho nejít a tak pouze k dnešním zápasům přináším statistické údaje. 

La Comtesse vs. Sokol Frenštát 3:1

G+A: Hutníková 2+0, Konvičková 0+1, Krejčí 1+0, Kostelníková M. 0+1, Beitlová 0+1 - Chromelová 1+0, Smolanová 0+1

Kočky Frenštát vs. TJ Sokol Frenštát 10:5

G+A: Stachurová 3+1, Smolanová 0+2, Kolibová 3+1, Kyselá 2+1, Rybářová 0+1, Bartošová 2+1 - Šturalová 1+1, Kleckerová 1+0, Šelepová 1+0, Slezáková 0+1, Hluchaňová 2+0

15.6.2017 - FFL 2017 je u konce a vítěze musel nakonec určit až zlatý gól v prodloužení, ale než se dostanu k závěrečnému vyhodnocení, tak přece jenom bych chtěl nejprve poděkovat všem zúčastněným hráčkám a i když jsme nakonec číslo 50 hráček nepřekonali „pouze 48“, tak si myslím, že ženský respektive dívčí florbal ve Frenštátě je na velkém vzestupu a celkem tři florbalové kluby žen mluví za všechno a v tak malém městě jako Frenštát, se jedná docela o pěkný unikát. Taktéž děkuji správcům haly panu Šebkovi a Boně, že občas zavřeli oči a nechali nás se vyřádit v hale i když už časově bylo vše na hraně a že nám bez problému vyšli ve všem vstříc. Kočkám děkuji, že nám vždy pomohly s mantinely a Filipovi ze Sokola, že byl vždy ochoten pískat zápasy, když měl tu možnost a sám vím, že to moc vděčná role není. Taktéž děkuji za skvělou komunikaci Lukášovi a Zdenkovi vedoucím Koček a Sokola. A zvláštní poděkování taktéž nesmí chybět všem rodinným příslušníkům za podporu, protože bez této nejde. Taktéž děkuji Honzovi, který mi vždy pomůže, když potřebuji a taktéž odtrénoval juniorky.

Samozřejmě se hodnotí většinou pouze sportovní stránka a to body, branky a zejména vítězství, ale pro mě osobně je důležitější morální „vnitřní“ vítězství a kdo mě zná, tak to moc dobře ví a pokud bych měl hodnotit morální vítězství, tak vyhrály všechny družstva, protože tato soutěž nabídla úplně všechno, co mohla a snad si všichni přišli na své a je velmi pozitivní, že celkem tři kluby se dokáží bez problému domluvit a zpestřit si tréninkové jednotky těmito zápasy a jako trenér moc dobře vím, že nasazení v těchto zápasech bylo daleko vyšší, než kdyby se jednalo pouze o tréninkovou jednotku. Mě osobně se líbilo, že skoro všechny zápasy nebyly jednoznačné a poměrně často byly zápasy vyrovnané a rozhodovalo i štěstí a i když žádný zápas neskončil remízou, tak některé zápasy by si to určitě zasloužily. Je to prostě sport a rozhoduje hodně faktorů, které mohou konečný výsledek ovlivnit a bohužel to štěstí je vrtkavé a může se přiklonit na stranu kohokoliv. Postavení v konečné tabulce vypadá jednoznačně, ale zdání klame a mohla být daleko více vyrovnaná a je třeba s respektem ocenit všechny čtyři družstva za předvedené výkony, nasazení, emoce, protože stejně, ať se my vedoucí, trenéři a pořadatelé můžeme snažit, jak chceme, tak prostředí a atmosféru si holky utváříte samy a podle toho jaký přístup zvolíte, tak takovou atmosféru budete mít. Takže ještě jednou mockrát děkuji všem holkám za zkušenosti, podívanou a snad se nejednalo pouze jen o ojedinělý počin a uspořádáme tuto ligu jako tradici.

I když to nebylo dopředu naplánováno, tak letošní liga vyvrcholila zápasy o titul v posledních dvou zápasech a to mezi La Comtesse Ženy a Juniorky, přičemž obě družstva do této doby neztratila ani jeden bod a došlo tak k závěrečné bitvě o titul a že to byla řežba i s prodloužením. Jako trenér La Comtesse po skončení soutěže mohu trochu nahlédnout pod pokličku našeho družstva, když konečně můžu zhodnotit obě naše družstva a pak se vrátím k hodnocení zápasů:

La Comtesse Juniorky - Hned na rovinu mohu uvést, že mě mladé holky velmi překvapily a to že bojovaly až do posledního zápasu o titul. Teď už není žádným tajemstvím, že za Juniorky nastoupily nové hráčky a to v prvním zápase proti Sokolu celkem 6 hráček, které do té doby nehrály florbal ani jeden měsíc a když k tomu přidáte Danču, která hraje dva měsíce, tak celkem 7 hráček prakticky na úplném začátku. Hodili jsme holky do vody a nijak jsme je nešetřili a na hřišti měly prakticky skoro stejnou minutáž jako ostatní starší hráčky, kromě přesilových her a oslabení. Neváhali jsme ani minutu je nepostavit, protože přesně proto jsem tuto ligu ve Frenštátě uspořádal, aby hráli všichni. Taktéž je třeba podotknout, že za těch pár tréninku obě Klárky, Kamča, Niki, Naty, Leňa a Danča pochytili hodně a bojovaly, což je základ a jak si vše sedne, tak to bude v pohodě. Nebály se do toho vletět po hlavě a hlavně, že chtěly všechny hrát a i se holky prosadily střelecky nebo nahrávkou. Klobouk dolů před Vámi holky. Bylo jasné, že toto družstvo bude hodně stát na výkonech Karin, Janči, Darči, Aďi a Míši v brance, což se potvrdilo a určitých fázích opravdu za to vzaly a rozhodly zápasy ve prospěch La Comtesse. Některé z Vás dominují na hřišti, některé občas, a pokud to nějak srovnáte s konzistencí, tak to bude pěkný rachot a moje florbalové srdce bude v naprostém blahu. Budoucnost velká, ale musíte u toho holky zůstat :-), ale to už víte. Karin a Janča pokud si vyhovíte, tak to je opravdu již florbalová báseň. Míša v brance to už je hotová golmanka, když se jí chce, tak je to skoro na ligu, viz. včerejší zápas č. 2. Darinka šla v posledních měsících hodně nahoru a snad to tak půjde pořád. A Aďa sice hraje nejkratší dobu, ale ten potenciál je obrovský a jen probudit v tobě to zvíře :-), které ještě spinká, ale jak se probudí, to bude jízda. Jinak Darinka a Aďa to mají těžké, protože jsou to univerzálky a to holky do obrany i útoku, což je pro mě velmi důležité, že se na Vás mohu spolehnout na jakémkoliv postu. 

La Comtesse Ženy - Starší holky to mají vždy těžké, protože když jsou starší, tak se většinou bere, že jsou lepší, ale nikdo nebere na zřetel, že naše starší holky hrají stejně dlouho dobu, jako starší polovina juniorek a některé ještě méně. Pro mě je určující rovnítko, jak dlouho hraješ florbal a je jedno jestli začneš v 15,20 nebo 30 letech, prostě florbal hraješ jeden nebo dva roky a hotovo, tímto to mají starší holky těžší, protože jsou hned favoritky. Nikdo, taktéž nechápe, že ve 30 letech se vše těžší učí než v 15 nebo 20 letech, ale proč jsou favoritky vždy, protože jsou daleko zodpovědnější, poctivější a nechají si nařezat, neuhnou a jednou bez keců dále. Jsem strašně rád, že Vás holky u sebe mám, protože pro mladší (juniorky) jste velkým příkladem, jak se k tomu postavit a jde vidět, že i juniorky od Vás hodně pobraly a převzaly. Největší příklad byly Vaše první zápasy proti Kočkám, které jste odjezdili po prdeli v 5 hráčkách v poli bez naší kapitánky Katky, dva zápasy za sebou, to bylo velmi inspirativní a jsem na Vás vážně hrdý, že maminy a holky po 30 letech dokáží takhle jezdit a dřít. Lenka byla naprosto magická proti Kočkám a to je mamka dvou dětí. Kostelničky to jsou trošku zbrkliny, ale taktéž nevypustíte nic a makáte neskutečně tvrdě, když si vezmu, že jste starší holky a Vaše postavy nejsou rovna moc pevné spíše drobné. Nika to je válečník stejně jako Lenka a Katka Zdarsová, která je navíc správný lídr. Katka Konvičková menší postavy, ale o to větší touha hrát a trošku čertík, ale ty nahrávky v poslední době to je vážně paráda.

Holky juniorky a ženy vážím si toho, co máme za sebou, co budujeme a snad budeme ještě dlouho budovat a prožívat. Všechny Vás respektuji a vážím si Vás jako osobnosti ať jste juniorky nebo ženy, protože my jsme La Comtesse.

A teď konečně k zápasům:

Prvně Kamila Čekalová po 3 trénincích v bráně žen! Celkem žen do pole 7 a juniorek 9 plus v bráně Míša. Boj o titul vyhlášen dopředu, že pokud obě družstva vyhrají jedno utkání, tak bude prodloužení. Nájezdy by nebyly férové ke Kamile a skóre vzájemných zápasů by bylo hodně kruté.

První zápas: Aďa zapomněla přijít a tak ani nebyla přítomná bouři, kterou v první třetině juniorkám nachystaly ženy a první třetina 5:0 pro ženy!!!, které si na hřišti dělaly, co chtěly. Juniorky absolutně ze hry. Poměr střel 12:1. Juniorky byly na ručník a vypadalo ti s nimi hrozivě. Kamča si moc u žen nezachytala a Míša na druhé straně to měla těžké, většinou střely z blízkosti. Opět se nakonec potvrdilo, že sport je krásná a hlavně nevyzpytatelná věc, kdo čekal nářez a totální destrukci juniorek, tak se opět mýlil. Postupem času získávaly půdu pod nohami a již v plné sestavě i s Aďou druhou třetinu vyhrály 0:2 a po druhé třetině svítilo na tabuli již lepší skóre 5:2, ale to taktéž díky Míši, která se pomalu dostávala do ráže. Pomalu se rozjížděla a Karin s Jančou a i další hráčky. Ve třetí třetině již bylo vše vyrovnané, ale branka Konvičkové na 6:2 již byla pro juniorky těžkým břemenem, ale stejně ke cti juniorek se snažily s výsledkem ještě něco udělat a po dvou brankách ještě do konce zápasu skóre snížili na konečných 6:4, ale nutno dodat, že ženy si daly dvě branky prakticky samy. Nicméně dalo se tušit, že druhý zápas bude asi o něčem jiném. Taktéž třetí třetina byla jediná z šesti, které juniorky vyhrály střelecky.

La Comtesse Ženy vs. La Comtesse Juniorky  6:4

Vyloučení 0:0 Střely (12:1, 14:3, 7:10) 33:14

G+A: Hutníková 2+2, Konvičková 1+1, Kostelníková M. 1+0, Sedláčková 0+3, Zdarsová 2+1 - Strnadlová J. 4+0, Beitlová 0+2

Druhý zápas: Tento zápas to byla jízda Míši v brance juniorek, která prakticky vychytala několik tutovek a velmi pevně držela naděje juniorek. Míša v brance lítala, skákala, snižovala neskutečně rychle střelecké úhly, řvala, zázračné zákroky měla a bylo vidět, že strašně chce a podle toho to vypadalo, pohyb byl neskutečně rychlý a agresivní. Teď se ptám jako trenér, chci toto vidět pokaždé v každém zápase a tréninku a snad se dočkám, protože to bylo něco, co potřebujeme. První třetina tímto skončila dokonce 0:1 pro juniorky, když již plně nastartovaly motory Karin a Janča, přičemž ostatní se přidaly. Ženy měly šance i vyložené, ale byla tam prostě Míša. Druhá třetina pokračování boje, ale tuto třetinu mohu bez nadsázky nazvat boj La Comtesse ženy vs. Míša a to 20 střel na bránu 12x samy hráčky před Míšou a dva zákroky z říše snů, pokud nevěříte, klidně poskytnu video a výsledek pouze dvě branky, ale přece jenom ženy stav otočily, když Nika společně s Katkou Konvičkovou předvedly super akce a Katka opravdu krásně nahrála, až do prázdné branky 2:1 zbytek Míša pochytala. Do konce druhé třetiny se juniorky opět vrátily do hry, když už již Karin s Jančou taktéž pěknou akcí srovnaly. Nebýt Míši, tak by bylo hotovo. Zatím nemluvím o Kamči v brance žen a kdo si myslí, že tam byla jen pro počet, tak to se člověk mýlil. Kamča měla několik kvalitních zákroku a snažila se ze všech sil, ale je jasné, že to měla těžké. Třetí třetina a za stavu 2:2 by byly po řádné hrací době vítězky ženy, ale juniorky se nechtěly vzdát a to hlavně Míša v brance a lapila úplně všechno v této třetině, což byl základ, a když se prosadila Karin i Janča, tak konečný stav 2:4 mluvil za vše. Vzájemné zápasy 1:1 skóre ve vzájemných zápasech 8:8. Opravdu, kdo byl v hale, tak nemůže říct, že to bylo naplánováno a tak muselo přijít dopředu oznámené prodloužení tzv. náhlá smrt. Obě družstva chtěly vyhrát a nakonec rozhodlo jedno zaváhání, když Nika se svou rychlostí řítila sama na Míšu a tu nakonec v čase 03:49 konečně překonala a to předtím Míša v prodloužení ještě v bezprostřední blízkosti právě Niku a Katku vychytala. Celkem 49 střel na Míšu v zápase!!! Šance juniorek držela dlouho, ale nepovedlo se to. Nika nakonec rozhodla a této bojovnici to přeji ze všech útočnic nejvíce, protože je to bojovnice a nikdy nás nenechala ve štychu a její přínos pro naše družstvo v lize je nedoceněno, tak snad tato odměna je poděkováním jejího úsilí.

La Comtesse Ženy vs. La Comtesse Juniorky  2:4 prodloužení 1:0

Vyloučení 0:0, Střely (12:5,20:4,13:7 - 4:2) celkem 49:18

G+A: Hutníková 3+0, Konvičková 0+2, Zdarsová 0+1 - Kozová 3+1. Strnadlová J. 1+1, Veselá 0+1, Kovaříková 0+1

Někdo vyhrát musel a pro letošek jsou to La Comtesse Ženy - gratulujeme            

13.6.2017 - (Jakub Lid) Nabrali jsme zběsilé tempo a dnes opět se odehrály dva zápasy a ve čtvrtek bude hotovo a letošní FFL budeme mít za sebou. Dnes na sebe narazily družstva La Comtesse Juniorky a Kočky Frenštát, když se dalo předpokládat, že se bude jednat o vyrovnané zápasy, jelikož obě družstva do zbraně povolaly všechny hráčky, které v družstvu hrají a tak si všechny hráčky přišly bez vyjímky na své. Dobrá přátelská atmosféra a i diváci si našli cestu a ochozy byly prakticky zaplněné, když se dostavily i hráčky nehrajících družstev. Mě osobně jako i předešlé zápasy ujistily v tom, že ženský florbal ve Frenštátě je na velkém vzestupu a již teď byl cíl splněn a očekávání již překročilo všechnu mou představivost, za což jsem rád a doufám, že i všem zúčastněným osobám se tento projekt zalíbil a našel si cestu po které do budoucna můžeme pevně našlapovat. 

První zápas nabídl vše, co jsme očekávali a to pěknou zápletku, bojovný výkon a miska vah se přelévala z jedné strany na druhou. První třetina to byl nástup La Comtesse a to 3:0 a mohl si každý myslet, že je hotovo a že Kočky to zabalí, ale Kočky to nezabalily a po 10 vteřinách snížily na 3:1 a pak se děly věci, když Kočky začaly na hřišti jezdit a makat a i když se La Comtesse snažily, tak jim to bylo k ničemu a dostávaly na "prdel", kdy do konce druhé třetiny Kočky snížily na 3:2, když o obě branky se postaraly Stachurová se Smolanovou a ještě nebylo konce, když La Comtesse byly v nesnázích a Kyselá z Koček dokonce stav dvěma brankami otočila na 3:4. Vypadalo to na ručník a že to prohrály v hlavách, ale dalo by se říct, že za pět minut dvanáct se rozehrály Kozová a Strnadlová, které do konce zápasu stihly zpět otočit zápas na stranu La Comtesse a to 30 vteřin před koncem na konečných 5:4. Zápasu by slušela remíza, ale bohužel je to sport a někdy rozhodují maličkosti o konečném výsledku. Kočky ukázaly bojovnost a vrátily se do zápasu a zase La Comtesse se z KO pomalu, ale přece jenom vzpamatovaly a strhly vítězství na svou stranu.

Druhý zápas vyzní velmi jednoznačně 10:1, ale je nutno říct, že Kozová se Strnadlovou si přenesly pohodu z konce prvního zápasu a i ostatní La Comtesse se rozehrály k dobrému výkonu a brankářku soupeře zaměstnaly celkem 37 střelami (rekord - Viktorie si musela pořádně zachytat!). Míša Strnadlová, když už soupeřky zahrozily, tak skvěle střely lapila a i holky z obrany makaly a prosadil se i nový mladý druhý útok po pěkné akci. Kočky měly šance, ale přece jenom neměly dostatek štěstí a i tak je výsledek krutý, ale všechna čest soupeři, že nic nezabalil a makal dál,  přičemž se holky podporovaly a i přes špatný výsledek na jejich lavičce byla cítit radost ze hry a vzájemná podpora :-) a tak to má být, proto se hraje a příště může být vše naopak a začíná se opět za stavu 0:0. Můžete hrát ligu, jeden rok nebo měsíc a stejně nikdy nevíte, co se může stát :-). Děkujeme Kočkám za dva příjemné zápasy nejen u juniorek, ale i u žen.

La Comtesse Juniorky vs. Kočky Frenštát  5:4 (3:0,0:2,2:2)

Vyloučení 0:0, Střely (11:5,7:9,7:7) 25:21

G+A: Kozová 1+3, Strnadlová 3+0, Ivanová 1+0 - Stachurová 2+0, Smolanová 0+2, Kyselá 2+0, Chromelová 0+1

La Comtesse Juniorky vs. Kočky Frenštát  10:1(3:1,4:0,3:0)

Vyloučení 2:0, Střely (10:5,13:7,14:6) 37:18

G+A: Kozová 6+2, Strnadlová 2+5, Beitlová 1+1, Vahalíková 1+0, Krejčí 0+1, Ivanová 1+0 - Smolanová 1+0, Stachurová 0+1

11.6.2017 - (Jakub Lid) Tak pomaličku spějeme do finále a pokud vše klapne, tak jak má budeme mít ve čtvrtek hotovo. Ano jde to rychle za sebou a už chybějí pouze čtyři zápasy a máme hotovo. Dnes se opět hrálo v neděli a to výběr Sokolu a naše ženy, které v úterý válčili v pěti proti Kočkám a dnes by to nebylo jiné a nejprve jsme chtěli zápas přeložit na čtvrtek, kdy by bylo žen více, ale vedoucí ze Sokolu nabídl, že si můžeme na výpomoc vzít juniorky (za to děkujeme), tak jsme této šance využili a mohlo se vše odehrát v neděli odpoledne. Pro juniorky jsem to vzal formou odměny, že si můžou zahrát a každou jsem poslal aspoň do jednoho zápasu a to Karin, Aďu, Danču a Darinku jsem poslal za její pravidelnou docházku do obou zápasů, ať se pěkně otrká. Soupeř přijel kvalitně naladěn a podle zápasu, jak hrály naše holky juniorky se sokolkami, tak jsem věděl, že to nebude nic lehkého, protože nebudeme si nic nalhávat a jde vidět, že holky ze Sokola jdou výkonnostně nahoru a jde vidět, že pilně makají.

První zápas byl ve velmi kvalitním tempu, čemuž přispívaly obě družstva a můžu na rovinu říct, že se jednalo o vyrovnané utkání, kdy toto potvrzuje i poměr střel 23:21. Nebylo nouze o pohledné akce, nasazení, souboje, střely a to z obou stran, kdy nám dělala největší problém hráčka č. 20 a tuto jsme se snažili eliminovat v co největší míře, ale opakovaně se nám to nedařilo, když nám vstřelila obě branky, ale hrozily i její spoluhráčky. U nás explodovala kapitánka Kateřina Zdarsová, která vstřelila tři krásné branky. Konec zápasu byl více v naší režii a o chloupek jsme byli lepší, když poslední branka byla pohádková ze strany Karin, která přes celé hřiště obehrála všechny čtyři hráčky soupeře a pak předložila Darince a ta do prázdné branky zavěsila. Konečný stav 6:2 je asi pro holky ze Sokola krutý, kdy zápas byl více vyrovnaný.

Druhý zápas, byl z naší strany již horší i když paradoxně střelecky byl výraznější pro naše družstvo 23:11. Těžký zápas pro naší brankářku, moc si nezachytala. I když poměr střel vyzněl více pro nás, tak hra zase tak rozdílná nebyla, ale bohužel některé šance jsme neproměnili. Opět se důrazně prosadila Darinka a poté Nika a po druhé třetině jsme vedli 3:1. Ve třetí třetině jsme byli aktivnější, ale branku jsme nevstřelili, když poté jsme šli do oslabení a po chvíli se karty obrátili a měli jsme možnost zápas rozhodnout, ale přišel trest, když hráčka soupeře č. 20 v oslabení frnkla všem a zavěsila 3:2. Do konce zápasu již nedošlo ke vstřelení branky ani na jedné straně a tím konečný výsledek 3:2 již zůstal.

Zápasy to byly pěkné, vyrovnané, bojovné, hodně zajímavých situací a pěkné branky na obou stranách, co by si mohl fanda florbalu více přát :-) (Jaku Lid) 

(Zdeněk Polách - zdroj Frenflorbal) - První zápas: Výsledek zápasu je poměrně jednoznačný, ale první třetinu jsme byli soupeřkám vyrovnaným soupeřem. Dokonce si myslím, že vstup do zápasu jsme měli lepší, jenže jsme se nedokázali prosadit. Přišla jedna chyba, špatné postavení a stejná hráčka, která rozhodovala zápasy proti juniorkám La Comtesse, rozhodovala i v ženách. Už jsem si i zjistil jméno hráčky s číslem osm a podle mě je Karin Kozová jednoznačně nejlepší hráčkou ŽFL.
Jenže i my jsme dnes měli svou „playmakerku“ Leu. Neunávně z obrany rozehrávala míčky a její jistota nám hodně pomohla, stejně jako její vyrovnávací gól, „bekendem“ přesně k tyčce. Zkušenější soupeřky postupně získávaly převahu a ve druhé třetině přesnými střelami po pěkných akcích vlastně rozhodly o výsledku. Nám se sice ještě podařilo snížit na 2:4, když svou druhou branku v zápase přidala Lea. Soupeřky svou převahu korunovaly dalšími dvěma brankami a samozřejmě hlavní slovo měla opět osmička. Nicméně i tak to byl z naší strany povedený zápas!

Druhý zápas: Do druhého zápasu jsme do branky nasadili Elzu a Anie se postavila po bok Ley do obrany. No a premiérově se na naší střídačce objevily i dvě nové akvizice v týmu, obě před zápasem podepsaly smlouvu a jak Leontýnka tak Karolínka jsou připraveny za pár let naskočit do zápasů 
Vstup do zápasu jsme měli opět výborný a tentokrát korunovaný i pěknou brankou z florbalky Terky. Jenže první střela soupeřek na naší branku dost nešťastně propadla Elišce do branky a bylo srovnáno. Na hřišti se odehrával vyrovnaný souboj, určitě k tomu pomohlo i to, že osmička soupeře odpočívala na střídačce a příležitost dostávaly jiné hráčky.
Samozřejmě, ještě to není zdaleka takové, jako bychom to chtěli mít, ale určitě byl tento zápas našim letos nejpovedenějším. I když jsme inkasovali na 1:2, holky se nevzdávaly a snažily se o vyrovnání. Bohužel jsme inkasovali i potřetí a to ve chvíli, kdy do hry poprvé naskočila osmička v dresu soupeře. Holka jedna je fakt dobrá. Nicméně holky dřely, bojovaly, střílely i pokusy o kombinaci byly vidět. V závěru zápasu šla na trestnou za faul Annie a jakoby schválně nechala vyniknout umění Ley. Ta parádním sólem v oslabení snížila na 2:3 a rázem bylo drama. Pár šancí na vyrovnání jsme měli, ale soupeřky si už vítězství ujít nenechaly. Nicméně jsem nečekal, že se do posledních vteřin budeme prát o body. Určitě gratulujeme soupeřkám, děkujeme za zápasy a přejeme jim hodně štěstí v ligových bojích!

Pro nás by tyto zápasy měly znamenat, že jsme na dobré cestě a že přece jen se nám za ten rok nějaký progres povedl. Děkuju našim holkám za skvělou reprezentaci klubu a v dalším příspěvku se podrobněji podíváme na to, jak si která hráčka vedla (Zdeněk Polách - zdroj Frenflorbal) 

La Comtesse Ženy vs. Sokol Frenštát  5:2 (2:1,2:0,2:1)

vyloučení 0:0, Střely (6:5,7:8,10:8) 23:21

G+A: Kozová 2+1, Zdarsová 3+0, Sedláčková 0+2, Ivanová 1+0, Faldýnová 0+1, Strnadlová M. 0+1 - Gracová 2+0, Šturalová 1+0, Levko 0+1

La Comtesse Ženy vs. Sokol Frenštát  3:2 (1:1,2:0,0:1)

vyloučení 1:1, Střely (4:4,10:4,9:3) 23:11

Strnadlová J. 1+0, Ivanová 1+0, Beitlová 0+1, Hutníková 1+0, Kostelníková V. 0+1 - Gracová 1+0, Křistková 1+0, Šturalová 1+0, Slezáková 0+1

6.6.2017 - I když se to nezdá, protože jsme před chvíli začali, tak již se po dnešku nacházíme v polovině a dnešního dne narazily na sebe Kočky Frenštát a La Comtesse Ženy a co k dnešku říci. Pohodová atmosféra, zahrála si každá hráčka, která přišla, nikdo se nezranil a i na pivko jsme nakonec společně zašli a tak by to mělo být, proto se tento krátký turnaj žen zorganizoval a i když přece jenom se chce vyhrát, tak ten výsledek není zase tak důležitý a aspoň si můžeme zpestřit tréninkové jednotky takovým pohodovým florbalovým dnem. 

La Comtesse Ženy vs. Kočky Frenštát  5:2 (1:1,2:0,3:1)

vyloučení 0:1, Střely (9:5,10:10,11:6) 30:21

G+A: Hutníková 4+1, Konvičková 1+2, Sedláčková 0+1, Kostelníková M. 0+1 - Střelecká 1+0, Smolanová 1+0, Stachurová 0+1

La Comtesse Ženy vs. Kočky Frenštát  6:2 (1:1,2:0,3:1)

vyloučení 0:1, Střely (8:2,9:3,12:5) 29:10

G+A: Konvičková 3+0, Kostelníková M. 1+3, Kostelníková V. 1+1, Hutníková 1+1 - Stachurová 2+0, Smolanová 0+1

30.5.2017 - A máme tady druhý díl dvou zápasů a to tentokrát poprvé do kolotoče nastoupily děvčata z Koček Frenštát, které změřily síly proti dívkám ze Sokola. Zápasy jsou v rychlém sledu, skoro jako na mistrovství :-) a prakticky do 14 dní bude vše odehráno, ale teď máme v neděli ještě volno a pak pojedeme každé úterý a neděli, tak se máme na co těšit. Opět se nikdo nezranil, což je důležité a dnes mě viděli pěkné vyrovnané utkání, kdy nakonec obě družstva dokázaly vyhrát jedno utkání (Jakub Lid).

​Kočky Frenštát vs. TJ Sokol Frenštát p/R 5:3 (4:1,0:1,1:1)

vyloučení 1:0, Střely: (8:9,6:10,7:9) 21:28

G+A: Kolibová 3+1, Kyselá 1+1, Stachurová 1+0, Smolanová 0+1 - Levko 0+2, Šelepová 1+0, Hillová 1+0, Šturalová 1+0

Kočky Frenštát vs. TJ Sokol Frenštát p/R 2:5 (1:1,1:3,0:1)

vyloučení 1:0, Střely: (7:7,5:9,8:9) 21:25

G+A: Stachurová 2+0, Smolanová 0+2 - Hluchaňová 2+0, Šelepová 1+2, Šturalová 1+1, Hillová 1+0, Cahlíková 0+1  

(Zdeněk Polach - zdroj frenflorbal) Koho do obrany, to bylo to, o co před zápasem běželo…Trenerův prst nakonec ukázal na Anet, ono prakticky nikdo jiný ani nepřicházel do úvahy. Vedro jak na Sahaře a my měli k dispozici pouze dvě čtveřice…zatímco soupeř vyrukoval na nás se třemi čtyřkami. A co si budeme povídat, od začátku nás válcoval jak parní válec. Mohli jsme si říkat co jsme chtěli, mohli jsme být odhodlaní, natěšení…na hřišti se v černooranžových dresech ploužily cukrové panenky, se kterými si soupeř hrál jako kočka s myší…tři góly ze čtyř jsme dostali z prostoru malého brankoviště, kdy jsme si nedokázali udělat pořádek. Chudák Elza v bráně, neměla šanci, nepomohli jsme jí.  A jinak? Bída, bída…nulový pohyb, špatná práce s míčkem, jednoruké hráčky…ach jo… Jedinou povedenou akcí v první třetině v našem podání byl Tinčin náběh po křídle a přesná střela. Soupeřky byly samozřejmě v ráži a hrály v pohodě. Jak už jsem napsal v úvodu, mám k nim velký respekt a smekám klobouk! To ovšem neznamená, že jsme se nesnažili naše holky vyhecovat k lepšímu výkonu! Pomohl k tomu i Skypy na lavičce, který se jim snažil dodat morální vzpruhu. No, nebylo to světové, přesto jsme v dalších fázích zápasů dokázali vyrovnat hru a po gólech Zuzky (konečně udělala to, co trénujeme…zapřemýšlela, oběhla branku a umístila míček do sítě), a přesné trefě Anet jsme se dokonce dostali na dostřel jediné branky. To bylo ale z naší stránky vše. Naopak soupeř využil další naše zaváhání a definitivně rozhodl o zisku bodů pro sebe. My jsme rozhodně s předvedenou hrou nemohli být spokojeni…Naopak soupeř si vítězství zasloužil, víc ho chtěl a víc hrál

Druhý zápas: Další věc, která je pro mě po létech trénování kluků zatím neznámá…o přestávce řeknu druhé golmance, že se má jít rozchytat a ona jde…si udělat účes…omg…co mě ještě čeká. Do druhého zápasu jsme totiž podle plánu poslali naši trojku na pozici golmanů, Marťu. Když pominu její kadeřnickou fázi…klobouk dolů! Životní výkon! To co předvedla, bylo pro nás, zasvěcené, dechberoucí! Opravdu opět musím citovat mistra Karla, to jsem nečekal. Marťo! Jen tak dál!!! Další změnou bylo prohození Kiki se Zuzkou. I to se ukázalo jako důležitý faktor konečného výsledku. První lajna tak byla opravdovou první lajnou…Nebyli bychom to ale my, abychom nezačali hezky zvolna a soupeř šel opět pohodlně do vedení. Tentokrát jsme ale soupeře nenechali odskočit a brzy se nám podařilo vyrovnat, když se prosadila právě první lajna a Kiki po jedné nastřelené tyčce konečně neposlala míček do žebřin, ale do branky. Začátak druhé třetiny a první lajna soupeře se opět prosazuje a už už se zdá, že zápas směřuje ke stejnému konci jako ten první. Proti byla ale Marťa a první lajna, ve které opět po opravdu pěkné florbalové kombinaci nabíjí Tinka Kikině a ta se znovu nemýlí! Poté se stalo něco neuvěřitelného. Další z pěkných kombinací první lajny a tentokrát Anet v roli přihrávající a nejagilnější, nejaktivnější a nejbojovnější Tinka posílá náš tým do vedení! Nonezní to hezky? Děvčata zázračně ožívají a zdá se, že přece jen mají více sil než soupeř. A když už se něco děje před naší brankou, je v ní famózní Marťa :). Čtvrtému gólu v soupeřově síti předcházela kuriózní situace…Zuzka přichází na střídačku řka: dejte tam místo mě někoho, kdo umí vystřelit. Jenže koho, když je nás osm a střílet neumí nikdo? Pravím ji tedy…tak nestřílej a něco vymysli a ona šla na hřiště, nestřílela, oběhla branku a zasunula míček do branky. Škoda, že takhle holky nemyslí častěji. Soupeř se samozřejmě nevzdával, ale síly ubývaly, my dostali víc prostoru i víc možností se ukázat. Šance byly, ale gólem skončila jediná, když Anet vystihla chybnou rozehrávku soupeřek a svoje sólo zakončila další pěknou brankou. Po třech porážkách si tak připisujeme první tři body do tabulky a máme z toho velkou radost! Poděkování za hru a poklona a uznání za výkon ale míří i na druhou stranu, k našim soupeřkám!

Jsem moc rád, že se to podařilo, holky to moc potřebují, tohle je ta nejlepší motivace k další tvrdé práci. Protože co si budeme povídat…pořád jsme na samotném začátku (Zdeněk Polach - zdroj frenflorbal)

28.5.2017Dnes byla konečně odstartována Frenštátská florbalová liga pro dívky a snad to byl vydařený start pro obě dnešní družstva, protože je důležité si zahrát s mantinely, rozhodčími, časomírou a před diváky ve Frenštátě pod Radhoštěm a ten výsledek je sice důležitý, ale přece jenom v této lize není na prvním místě, ale poskytnout holkám florbal ve Frenštátě a samozřejmě si vyzkoušet něco, co pilně všechny družstva trénují ve svých svatyních.

FBK SKP La Comtesse Frenštát Juniorky vs. TJ Sokol Frenštát p/R 4:1

Vyloučení 3:1, Střely: 33:21

G+A: Kozová 1+1, Strnadlová J. 2+0, Beitlová 0+2, Vahalíková 1+1 - Křistková 1+0

FBK SKP La Comtesse Frenštát Juniorky vs. TJ Sokol Frenštát p/R 6:2

Vyloučení 0:1, Střely: 24:29

G+A: Kozová 5+1, Strnadlová J. 1+4, Beitlová 0+1 - Levko 1+0, Šturalová 0+1, Křistková 1+0, Tvarůžková 0+1

Report:

(Jakub Lid) Z dnešních zápasů jsem měl osobně strach, že pro některé naše holky to bude velmi těžká premiéra, protože stále se lepšící holky ze Sokola určitě svou kůži nebudou dát zadarmo, ale mé obavy brzy opadly, když jsem viděl, že všechny holky makaly, a i když s hokejkou to ještě je spíše boj než nějaká krása, ale jak se říká, pověstné srdíčko bylo u všech, za co jsem hlavně rád, když pro mě je důležitější přístup než výsledek. První zápas nám určitě více sedl, když jsme byli o kousek lepší, ale druhý zápas byl už velmi těžký a holky ze Sokola byly více než jen vyrovnaným soupeřem, což i poměr střel potvrzuje, ale v brance nás velmi jistě podržela Míša a to v obou zápasech. Vrátila se nám do hry Karin a bylo to znát a Janča tak neměla celý balvan v útoku na sobě, ale i holky z druhého útoku Lenka a Nicole se dokázaly prosadit a nemuselo to zůstat jen u jedné branky, ale do šancí se dostávaly. V obraně si dnes prošly peklem Naty, obě Klárky, Kamča a zvládly to. Adéla s Darčou už jako zkušenější holky v obraně holkám hodně pomohly, takže vše nám sedlo a máme velmi cenné body. Soupeřky se postupem času lepšily a jde vidět, že potenciál a materiál k broušení je obrovský (Jakub Lid).

(Zdeněk Polach - zdroj Frenflorbal) Hodně ospale a rozpačitě jsme vstoupili do prvního zápasu. Bez jiskry, bez šťávy a bez nasazení, takové nějaké moc letní to bylo…možná se na nás podepsala dlouhá herní pauza. Dlouho naše šance na dobrý výsledek držela skvělá Annie v brance, bohužel ale trvalému tlaku lepších soupeřek nakonec neodolala ani ona. největším naším problémem bylo to, že jsme hráli jen v oklolí míčku, jinak nás ta hra moc nezajímala…nějaké vracení či obsazování…typickým příkladem byla věkem ještě mladší žačka Zuzka. Dopředu suverénně nejrychlejší, dozadu suverénně nejpomalejší. Díky své aktivitě směrem dopředu se často dostávala do šancí, ale její hokejově dlouhá florbalka jí brání v lepším zakončení. Zakončení, taky náš velký problém, pořádná střela prakticky neexistovala a s ostatními si zkušená a kvalitní golmanka soupeřek hravě poradila. A opět jsem se přesvědčil, že říct něco holkám 10x nestačí…ale snad jsme na dobré cestě a po 100 už to vyjde
Drobnou radost nám nakonec přece jen udělala Terka, která vymazala nulu na kontě námi vstřelených branek povedenou standartkou. Musím ale uznat, že v obou zápasech byla rozdílovým činitelem hráčka soupeře s číslem 8 na dresu. Nejen že nám vstřelila velkou většinu branek, ale svým herním uměním převyšovala jednoznačně všechny ostatní účastnice zápasu a my jsme si s ní neuměli poradit.

Do druhého zápasu jsme udělali dvě změny. Annie v brance nahradila Elza a Kiki si prohodila místo s Kájou. A hlavně, začali jsme hrát! Škoda, že u toho už nebyla podstatná část diváků, která zřejmě pod dojmem naší bídné hry z prvního zápasu vyklidila pozice na tribuně, kde zbylo jen několik skalních. Ti ale byli svědky změny v přístupu našich hráček, zvedli jsme nasazení, přidali na bojovnosti a přitlačili při střelbě. A najednou se bylo na co dívat. Soupeř samozřejmě rovněž nelenil a vytrvale zaměstnával opět vynikající Elzu v naší brance a jako první šel do vedení. Tentokrát měla ovšem více práce i brankářka soupeře, která musel vytáhnout několik skvělých zákroků. Zejména Terka a dvojička Tinka – Anet se tlačily do zakončení. A byly odměněny krásným vyrovnávacím gólem, když Tinka perfektně zatáhla míček k brance soupeře, přhrála Anet, která krásnou a přesnou křížnou přihrávkou našla Edit, která životním výstřelem odstartovala velkou radost v našem týmu. Jenže soupeř měl osmičku…a ta si s námi dělala co chtěla a sázela nám jednu branku za druhou. Samozřejmě nehrála jen ona, to by bylo nefér vůči jejím spoluhráčkám, ale byla prostě nej. My jsme bojovali ale nestačili. Druhou naší branku vstřelila Terka, která využila Zuzčina důrazu před soupeřovou brankou a odražený míček poslala za záda soupeřovy brankářky. To byl stav 2:4 v náš neprospěch a přišlo ještě několik šancí, které jsme však nevyužili, zatímco soupeřovic osmička přidala v závěru ještě dvě další branky a bylo hotovo.

Takže máme za sebou první dva zápasy tohoto zajímavého projektu a myslím, že přes dvě porážky můžeme být spokojeni. Protože když jsem se po zápase děvčat zeptal, koho to dnes bavilo, zvedlo se nahoru 12 rukou, a to je hlavní, že máme před sebou ještě moře práce je jasné, o tom žádná. A jestli mají děvčata v Sokole budoucnost? Záleží jen a jen na nich, my okolo jsme pro (Zdeněk Polach - zdroj Fren florbal). 

  

 
 

 

Poslední fotografie


Kontakt

Jakub Lid

733544727

DarthJakub@seznam.cz

Archiv

Kalendář
<< listopad >>
<< 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Statistiky

Online: 1
Celkem: 207167
Měsíc: 2857
Den: 58